Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 2.jūnijs   Vārda dienu svin: Emma, Lība
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 13.jūnijs  


Cēsīs atzīmē Komunistiskā genocīda upuru piemiņas 65.gadadienu.

Cēsis                                                                                        2006.gada 14.jūnijā

 

 

Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Garoza (t.:26029010, 4121677)

 

Šodien, Cēsīs pie piemiņas akmens represētājiem notika svētbrīdis, godinot Komunistiskā genocīda upuru piemiņas 65. gadskārtu.

Piemiņas brīdi ievadīja mācītājs Edijs Kalniņš, pieminot tos, kas neatgriezās, kā arī noliecot galvu to priekšā, kuri jau 65 gadus cietuši zem sāpīgo atmiņu nastas.

Klātesošos uzrunāja Cēsu rajona politiski represēto biedrības priekšsēdētāja Zigrīda Perevalova, Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu rajona padomes izpilddirektors Māris Niklass, Nacionālo Bruņoto Spēku Instruktoru skolas komandieris Jānis Lakševics, Cēsu Vēstures un Mākslas Muzeja direktore Dace Tabūne, kā arī Skautu vienības vadītājs Gunards Bērziņš. Piemiņas brīža muzikālo pavadījumu izpildīja Cēsu stīgu kvartets.

Pēc piemiņas pasākuma, Nacionālo Bruņoto Spēku Instruktoru skolas zālē uzstājās skolu jaunatne, klātesošajiem demonstrēja projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” ietvaros Cēsu domei sadarbībā ar fondu „Sibīrijas bērni” tapušo režisores Dzintras Gekas filmu „Atcerēties vai aizmirst?”, kā arī represētajiem dāvināja šī paša projekta ietvaros izdoto grāmatu „Atgūstot mūsu atmiņu”.

Pie kafijas un tējas tases represijās cietušie, aculiecinieki un viņu tuvinieki dalījās atmiņās par tā laika notikumiem un pārdzīvojumiem.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv