Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 13.jūnijs  


Diānas Dimzas – Dimmes mīļāko lietu izstāde Cēsīs

Piektdien, 13.jūnijā plkst.17.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta gleznotājas Diānas Dimzas – Dimmes personālizstāde „Pārklājumi”. Izstāde būs aplūkojama līdz 6.jūlijam.

 

Izstādē apkopoti mākslinieces mīļākie darbi - zīmējumi, gleznas un tekstildarbi, no kuriem lielākā daļa radīti tieši izstādei Cēsu Izstāžu namā.

 

Nosaukums „Pārklājumi” precīzi raksturo darbu tapšanas gaitu. Pār dažādu laiku kalpojošiem audumiem māksliniece pārklājusi savu krāsu, tajā pašā laikā saglabājot nozīmīgu vecā fragmenta daļu. Lai atrastu īstās, nepārklātās lietas, izstādes autore pētījusi arī senās hronikas. Tā drelļi (austās linu rūtis) papildināti ar tekstiem no Bībeles, Livonijas Indriķa hronikas, vēstījumu par Latvijas karoga vēsturi vai pārklāti ar biezu krāsas kārtu.

 

Izstādē māksliniece aicina apmeklētājus padomāt par to, cik daudz paturēt no pagātnes un ko bijušajam tomēr klāt pāri. „Pārklājums var būt ārkārtīgi kaitīgs, jo spēj „aizmālēt” acis tā, ka neredz pamatu, vai arī gluži otrādi – var saglabāt pamatu un izcelt tā vērtību”, atzīst viena no vadošajām Latvijas jaunākās paaudzes gleznotājām Diāna Dimza-Dimme.  

 

Aicinām uz Cēsu Izstāžu namu Pils laukumā 3!

 

Ieejas maksa:

pieaugušajiem - Ls 1.00 

skolēniem, studentiem, pensionāriem - Ls 0.50

 

Darba laiks:

otrdiena-ceturtdiena, svētdiena 10.00–19.00

piektdiena, sestdiena 10.00 – 20.00

pirmdiena – brīvdiena

 

Foto (no VVTC arhīva): „Tēja diviem” – vīgriežu tēja no Āraišu ezera pļavām, pelašķu tēja no Babītes, tējkanna no Egmondas klostera Holandē, cilvēciņi no 100% Latvijas vilnas un fotogrāfija ar Karalisko mežu Dānijā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Sala

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.sala@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv