Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 13.jūlijs  


Tapusi grāmata par Cēsu kokaugu vērtībām

             Cēsu pilsētas domes Vides attīstības padome jau vairākus gadus ir lolojusi ideju par izdevuma tapšanu, kas informētu cēsniekus par  Cēsu pilsētas  kokaugu vērtībām.  Šogad, Cēsu 800 gades priekšvakarā, izdevums „Cēsu kokaugu vērtības „ tiek nodots vērtēšanai cēsniekiem.

 Izdevuma tapšanai tika saņemts līdzfinansējums no Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas 2849 LVL apmērā.

Pie informācijas sagatavošanas šim izdevumam strādājām vairāku gadu garumā. Tika inventarizētas un apkopotas kokaugu vērtības pilsētas apstādījumos, atzīmētas vērtīgākās alejas un dārzi. Izdevuma tapšanā jāpateicas Andrim Zvirgzdam, kurš grāmatā ir ieguldījis savas zināšanas un pieredzi. Andris ir Cēsu Vides attīstības padomes priekšsēdētājs un padomdevējs vairākos ar apstādījumu aizsardzību  saistītos  jautājumos.  

Šis nav tikai informatīva rakstura izdevums, bet arī rokasgrāmata ikvienam, kas rūpējas par apstādījumiem, jo šeit ir izklāstīti padomi kokaugu kopšanai. Izdevums ir bagātināts ar fotogrāfijām, kas vizuāli papildina informāciju. Tajā ir  ievietotas arī divas kartes  ar svarīgu informāciju par Cēsu kokaugu vērtībām.

 Cēsu pilsētas domes speciālisti izsaka cerību, ka izlasot šo izdevumu, Cēsu pilsētas iedzīvotāji, nozares speciālisti un interesenti gūs svarīgu informāciju par Cēsīm, tās zaļo rotu un  pats svarīgākais – sapratīs, ka  vairāki   tautā   zināmi stereotipi ir jāmaina. 

   Koks tas ir dzīvs organisms, kas regulāri jākopj un jāmīl.  

   Izdevumu paredzēts izplatīt Cēsu izglītības iestādēm, bibliotēkām, iestādēm un organizācijām, kas darbojas ar vides jautājumiem. Izdevumu saņems arī  mūsu  viesi  no citām Latvijas pašvaldībām. 

 

 

 

 Inta Ādamsone, Cēsu pilsētas domes  attīstības nodaļas vadītāja, speciāliste vides politikas jautājumos.  Tel. 4124702.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv