Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 13.jūlijs  


15.jūlijā notiks preses konference par Mākslas festivāla „Cēsis 2009” notikumiem

Cienījamie žurnālisti, Jūs esat laipni aicināti trešdien, 15.jūlijā pl.11.00 uz preses konferenci par Mākslas festivāla „Cēsis 2009” notikumiem. Preses konference notiks festivāla patrona SEB konferenču centra telpās, Vaļņu ielā 11, 5 stāvā (ieeja no Vaļņu ielas puses blakus SEB Rīdzenes filiāles ieejai).

 

Preses konferencē tiks sniegta aktuālākā informācija par festivāla programmu un norisi.

 

Preses konferencē piedalīsies festivāla organizatori un atbalstītāji:

·        festivāla direktors Juris Žagars,
·        festivāla mūzikas programmas veidotāja Indra Lūkina,
·        laikmetīgās mākslas izstādes „Mūslaiku varoņi” kuratore Daiga Rudzāte,
·        LR Kultūras ministrs Ints Dālderis,
·        Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs,
·        SEB bankas prezidents Ainārs Ozols,
·        KOLONNA valdes priekšsēdētāja Ieva Plaude,
·        LMT viceprezidente Laura Keršule.

 

 

Šogad Mākslas festivāls „Cēsis 2009” notiks trīs nedēļas – no 25. jūlija līdz 15. augustam, piedāvājot visiem interesentiem apmeklēt Leonarda Bernsteina mūzikla „Brīnišķīgā pilsēta” koncertatskaņojumu, kas Latvijā tiks izrādīts pirmo reizi, laikmetīgās mākslas izstādi „Mūslaiku varoņi” ar spilgtiem Latvijas un Igaunijas mākslinieku darbiem, Borisa Bērziņa darbu izstādi „Svētki”, Valmieras teātra pirmizrādi „Karalis Līrs nabagmājā”, kuras režisors un dramaturgs ir Otari Bagaturija no Gruzijas. Sadarbību ar šo valsti festivālā papildinās Gruzijas filmu programma. Kā allaž bagātīga ir festivāla piedāvātā mūzikas programma, kuras ietvaros šogad notiks seši koncerti ar izcilu mūziķu piedalīšanos un vairāku jaundarbu pirmatskaņojumiem.

 

„Būtiskākā izmaiņa, kas šobrīd ir notikusi festivāla programmā, ir tā, ka mainīts Leonarda Bersteina mūzikla Wonderful Town koncertatskaņojuma laiks un vieta! Koncertatskaņojums ar izcilu mūziķu piedalīšanos notiks festivāla atklāšanas dienas vakarā 25.jūlijā plkst. 21.00 Cēsu Pils parkā. Mainīt mūzikla izrādīšanas vietu nolēmām pēc ļoti sarežģītas sarunu procedūras ar komponista autortiesību pārstāvjiem, jo neizdevās panākt vienošanos par koncertatskaņojuma filmēšanu un translāciju uz lielā ekrāna Vienības laukumā, tādēļ pārcēlām norises vietu uz Pils parku, kur to varēs noskatīties neierobežots cilvēku skaits,” stāsta festivāla direktors Juris Žagars. "Lētākās biļetes cena būs 1 lats, lai šo skaņdarbu dzīvajā izpildījumā varētu izbaudīt katrs interesents," uzsver J.Žagars.

Mūzikla koncertatskaņojumā piedalīsies solisti Pretija Jende no Dienvidāfrikas, Ieva Parša, Intars Busulis, kā arī jauniešu koris „Kamēr…”, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un City Jazz Band. Muzikālā vadība būs diriģenta Normunda Šnē rokās, bet režiju veidos Viesturs Kairišs. Koncertatskaņojumā tiks iesaistīts arī Cēsu Pils koris.

 

Festivāla atklāšanas dienā 25. jūlijā Cēsu Alus brūzī tiks atvērta Laikmetīgās mākslas izstāde „Mūslaiku varoņi” un Cēsu pilsētvidē - foto projekts „Absolventi”.

Laikmetīgās mākslas izstādē „Mūslaiku varoņi” līdz 30. augustam būs iespēja apskatīt Ojāra Pētersona, Monikas Pormales, Antas un Ditas Penču, Jāņa Garanča, Kristīnes Plūksnas, Kaspara Podnieka, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, kā arī Igaunijas mākslinieku Kaido Oles (Kaido Ole), Marko Mētamma (Marko Mäetamm), Raula Kellera (Raul Keller) jaunākos darbus.

Cēsu pilsētvidē – Vienības laukuma un Rožu laukuma namu logos, kā arī SEB bankas Cēsu filiāles logos foto projekta „Absolventi” ietvaros būs skatāmas desmit jauno Latvijas fotogrāfu - Romans Drits, Edgars Kaplers, Alise Kmina, Staņislavs Oļehno, Ivo Pauls, Vladlena Ševelova, Jeļena Spasova, Mētra Štelmahere, Laura Vancāne, Dāvis Valbaks – radītas fotogrāfijas, kurās portretēti dažādu Cēsu mācību iestāžu šī gada absolventi pēdējo skolas dienu, eksāmenu un izlaiduma laikā.

 

 

 

Cēsu Mākslas festivālu rīko Cēsu Pils ģilde. Šogad festivāla finansējumu veido LR Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SEB bankas, KOLONNA, SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un Cēsu pilsētas domes atbalsts.

 

 

 

www.cesufestivals.lv

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Mairita Brice

Mākslas festivāla „Cēsis 2009” sabiedrisko attiecību vadītāja

M.tālr.29216158

Epasts: mairita@indie.lv; mairita.brice@hotmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv