Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 13.jūlijs  


23.jūlijā - Pirmais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs "Klucis – nepareizais latvietis"

23.jūlijā plkst.16.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas norisināsies pirmais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts "Klucis – nepareizais latvietis", un tas ir turpinājums 2010.gada vasarā aizsākto „ filmu stāstu” sērijai.

Pētera Krilova dokumentālā filma "Klucis – nepareizais latvietis" ir par pasaulē visplašāk pazīstamo latviešu izcelsmes mākslinieku Gustavu Kluci. Viņa karjeras straujo augšupeju noteica mākslinieka attiecības ar varu. Kluča pretrunīgais liktenis atklājas stāstā par mīlestību, un mākslas vēsturē mākslinieks palicis kā viens no Krievijas avangarda mākslas klasiķiem un fotomontāžas pionieriem.

Filma ir par latviešu izcelsmes Maskavā dzīvojošo un Staļinam uzticīgo mākslinieku Gustavu Kluci, kura dzīves paradoksā slēpjas daudz kas no Latvijas vēstures, ar vērienīgu laikmeta atspoguļojumu. Tā ilustrē gan Staļina laika mākslas pasauli un tās lomu režīma veidošanā (un otrādi), gan divdesmito un trīsdesmito gadu dzīvi kopumā Krievijas impērijā. Filma ir mēģinājums atšifrēt Kluci ar viņa paša mākslinieciskās domāšanas līdzekļiem. Tēvs vēlējās, lai viņš kļūtu par lauku skolotāju. Viņš pats sevi izveidoja par Gustavu Kluci - vienīgo latviešu mākslinieku, kura darbi pazīstami visā pasaulē. Par mākslinieku, kurš piedzīvoja sava darba triumfu vēl dzīves laikā.

Filma tapusi Vides filmu studijā, un tajā redzams mākslinieku Mitrēvicu un Edmunda Jansona darbs, padarot Kluča konstrukcijas kustīgas, parādot gan to tapšanu, gan telpisko efektu. Filmā darbojas inscenējumu aktieri Miks Mitrēvics un Inta Klusa, kuri lietišķi, it kā fonā attēlo tā laika mākslas tapšanas praktisko daļu (fotografēšana, pozēšana, griešana, kolāžu veidošana, asfalta vārīšana utt.). Filma” Klucis – nepareizais latvietis” 2010.gadā, piedaloties Ungārijā notiekošajā Starptautiskajā tēlotājmākslas tēmai veltītā filmu festivālā, ieguvusi galveno balvu dokumentālo filmu kategorijā.

Ieeja – bez maksas.

Pēc filmas fragmentu noskatīšanās – tikšanās ar filmas veidotājiem un G.Kluča mazdēla Aleksandra Kulagina – Kluča muzikāla filmas remiksa versija.

 

Biedrības „ Art Cēsis” projektu atbalsta p/a „ Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”.

Projekta vadītāja I.Ciekure, tel. 29225402

 

P.s. Veco noliktavu pie stacijas atradīsit paralēli Raiņa ielai līdzās DUS „ Virši”.

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv