Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 13.augusts  


Veiksmīgi noritējušas Cēsu pilsētvides darbnīcas

Augusta sākumā Cēsīs noritēja Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā arhitektūras un citu saistīto jomu studentu vasaras skola. Vasaras skolas galvenā tēma bija „pasākumu pilsēta”, kas tika izvēlēta saistībā ar Cēsu aktīvo kultūras dzīvi, kas ļauj nelielai pilsētai nokļūt būtisku notikumu centrā un veidot pievilcīgu dzīves vidi.

 

Kopā ar ārvalstu studentiem vasaras skolas pilsētvides darbnīcās projekta „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros līdzdarbojās Cēsu radošie pārstāvji un ainavu arhitekti no Tartu. Darbnīcu dalībnieki akcentēja problēmas nelielas pilsētas attīstībā un izstrādāja savus risinājumus, provocējot pilsētas iedzīvotājus ar negaidītiem jautājumiem par pilsētas nākotnes plāniem un aicinot sabiedrību iesaistīties plašākās diskusijās par savas pilsētas attīstību.

 

Cēsniekiem būtiskie jautājumi rada atspoguļojumu ne tikai pilsētas plānu zīmējumos, bet ieguva arī māksliniecisku interpretāciju pilsētvidē. Pionieru laukumā, kas atrodas pašā pilsētas centrā un šobrīd praktiski netiek izmantots, tika izveidota koka instalācija, kas atspoguļo Cēsu demogrāfisko līkni, parādot kā pilsēta augusi un samazinājusies gadsimtu laikā. „Pasākumu mašīna” jeb no koka darinātā „Pērkona māja” radīta īpaši Labrenča dienai, ņemot vērā senās latviešu tradīcijas un tautas deju rakstus. Pērkona māja iedarbināma vienīgi ar plašu iedzīvotāju līdzdalību, sekmējot kopīgu svinēšanu, atdzīvinot senos rituālus mūsdienīgā interpretācijā. Instalāciju atklāšana norisinājās piektdienas vakarā un pulcēja daudzus interesentus, kas vietējās folkloras grupas „Dzieti” pavadībā aktīvi iesaistījās jaunās „pasākumu mašīnas” izmēģināšanā.

 

Darbnīcu ietvaros tika radīta arī savdabīga Cēsu kultūras karte, akcentējot Cēsu radošās vietas un cilvēkus. Gan cēsnieki, gan ārvalstu studenti novērtēja iespēju strādāt kopā, jo tādējādi lokālā konteksta zināšanas varēja tikt apvienotas ar globālu skatījumu, rodot jaunas idejas un iedvesmu Cēsu radošās vides tālākai attīstībai. Tēlnieks Aigars Bikše projekta ietvaros tika aicināts palīdzēt pie dalībnieku ideju attīstības, liekot lietā ilggadīgo pieredzi pilsētvides mākslas projektu organizēšanā, papildinot arhitektu skatījumu ar mākslinieka idejām.

 

Darbnīcās radītās idejas tiks prezentētas Cēsu novada pašvaldībā, kā arī pēc apkopošanas interesenti ar tām varēs iepazīties interneta vidē.

 

Cēsu un Tartu pārstāvju līdzdalība darbnīcās tika organizēta ar ES Igaunijas-Latvijas programmas atbalstu projekta „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai” ietvaros. Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem Cēsīs un Tartu.

 
Video sižetu par pasākuma noslēgumu skatīt ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv