Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 13.septembris  


Cēsis top sakoptākas – sakopti Lauciņu kapi

Gatavojoties Lielajai Talkai un ne tikai, Cēsis arvien turpina kopt savu teritoriju, talkā aicinot gan uzņēmumus un sabiedriskas organizācijas, gan iedzīvotājus. Uz šo aicinājumu atsaukusies arī Kristiešu draudze „Prieka vēsts”, kas izrādīja iniciatīvu pilsētas sakopšanā un š.g. augustā sakopa Cēsu pilsētā esošos Lauciņu kapus.

 

Cēsu pilsētas domes ainavu arhitekts Jānis Sirlaks: „Lauciņu kapi ilgu laiku bija bez „uzmanības”, un mēs esam priecīgi par šādu iniciatīvu. „Prieka vēsts” izdarīja lielu un apsveicamu darbu, pat vairāk nekā sākumā plānots. Liels paldies viņiem par to!”

 

Par to vai Draudze uzņēmusies kopt teritoriju ilgtermiņā, Dome un Draudze vēl nav vienojušās.

 

Lauciņu kapi ir īpaši ar to, ka šie ir vismazākie teritorijas ziņā esošie slēgtie kapi Cēsīs un tajos apbedīti ievērojami latvieši, piemēram, Eduarda Veidenbauma vecāki, kā arī pirms pārapbedīšanas, Lauciņu kapos bija apbedīts Jānis Poruks.

 

Lielās Talkas laikā, 13.septembrī, sakopšanas darbi Lauciņu kapos turpināsies, kad no teritorijas aizvāks sazāģēto zaru kaudzes.

 

Tradīcija, kopīgiem spēkiem sakopt teritorijas, Cēsīs tiek turpināta jau vairākus gadus. Vairākām teritorijām Cēsīs jau ir savi atbildīgie, kas ik gadus tās uzkopj. Tā rūpes par Cēsu Lejas kapu sakopšanu ilgtermiņā ir uzņēmies SIA „Stingers” un Hipotēku banka jau vairākus gadus rūpējas par sakoptību Avotu ielejas parkā, savukārt Cēsu pilsētas domes darbinieki ik gadu aktīvi talko Cēsīs esošajos Vācu kapos.

 

Atbildība par kādu teritoriju nozīmē, ka attiecīgais uzņēmums vai organizācija regulāri attiecīgajā vietā rīko sakopšanas talkas, atbrīvo teritoriju no veciem un bīstamiem kokiem un veic citus nepieciešamos teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbus.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv