Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 12.jūlijs   Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 13.septembris  


Cēsu alus Lielajā Talkā uzkopa E. Veidenbauma piemiņas vietu

AS Cēsu alus sniedza savu atbalstu Lielajai Talkai "Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā", sakopjot un rūpējoties par ražotnei tuvāko teritoriju – dzejnieka Eduarda Veidenbauma piemiņas vietu Cēsīs.

          Apzinoties AS Cēsu alus nozīmību Cēsu pilsētas ekonomiskajā dzīvē, uzņēmums aktīvi iesaistās arī vides sakārtotības un attīstības jomās. Tā šogad, 13. septembrī Cēsu alus darbinieki piedalījās Lielajā Talkā, lai kopīgi ar visiem cēsniekiem pasniegtu dāvanu Latvijas Republikai 90. gadu jubilejā. 

          Tā kā talka norit septembrī – ikgadējo Dzejas dienu laikā – tad Cēsu alus ir izvēlējās sakārtot zīmīgu Cēsu pilsētas daļu – dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzimto māju piemiņas vietu „Glāznieki”, Rūpniecības ielā 18, Cēsīs.

 

          „Cēsu alus kā uzņēmums ar senu vēsturi ar lielu atbildību darbojas Cēsu pilsētas kultūrvides un vēsturiskā mantojuma veidošanā. Tādēļ ik gadu darbojoties kultūras tradīciju kopšanā savā pilsētā, aizvien meklējam jaunas izpausmes formas, kas ne vien radītu tradīcijas uzņēmuma iekšienē, bet arī tiktu realizētas kā interesanti, iedzīvotājiem piesaistoši un izglītojoši projekti. Sakopjot Veidenbauma dzimto māju piemiņas vietu, iespējams daudziem iedzīvotājiem atklāsim jaunu, vēl neiepazītu pilsētas daļu”, stāsta Cēsu alus vadītāja Eva Sietiņsone Zatlere.

 

          Cēsu alus ar pilsētvides labiekārtošanu Lielās Talkas ietvaros, īsteno nodomu ilglaicīgi iesaistīties pilsētas sakārtošanā. Šis gads Cēsu alus sabiedriskā izpausmē jau zināmā mērā norit zem vides sakārtotības zīmes, jo jūlijā uzņēmums kopā ar Cēsnieka balvas ieguvējiem iestādot divpadsmit kokus sniedza savu ieguldījumu pilsētā, ainaviski augstvērtīgi izveidojot labiekārtotu teritoriju un aizsākot jaunas atpūtas vietas – Avotu ielejas parka – izveidi.

 

Par uzņēmumu:

          AS„Cēsu alus” ir 2. lielākā un visstraujāk augošā alus darītava Latvijā. Tās produktu portfelī ir plaši pārstāvētas 8 dzērienu kategorijas. Uzņēmums ir mūsdienīgs un radošs ar senu un tradīcijām bagātu vēsturi – vecākā alusdarītava Baltijā. 1590. gadā pirmo reizi tiek pieminēta alus gatavošana Cēsu pils revīzijas protokolā.

 

Par E. Veidenbaumu:

          E. Veidenbaums dzimis 1867. gada 3. oktobrī Cēsu apriņķa „Glāzniekos”. Šajās mājās dzīvojis pirmos piecus mūža gadus no 1867. līdz 1872. gadam.  Dzimtas māju atrašanās vietā – „Glāzniekos” Rūpniecības ielā 18, Cēsīs patlaban ir uzstādīts piemineklis, kura idejas autors ir Antons Anspoks. E. Veidenbaums miris 1892.gadā, apglabāts Liepas kapos. Dzejniekam šogad apritētu 141 gads.  

 

 Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS Cēsu alus Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr.: 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv