Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 13.oktobris  


Cēsnieki veido kopēju komposta kaudzi

Tuvojoties brīvdienām, kad cēsnieki uzkops dārzus un pagalmus, Cēsu novada pašvaldība aicina zaļos atkritumus un citus kompostējamos materiālus novietot kopējā komposta kaudzē Cēsīs, Austrumu ielā 5.

 

Ņemot vērā finansiālo situāciju, pašvaldība šogad nenodrošina zaļo atkritumu izvešanu no privātmāju un daudzdzīvokļu namu pagalmiem, toties ir atvēlējusi vietu kopējas komposta kaudzes veidošanai. Pilsētas iedzīvotāji ir aicināti lapas, zāli, ābolus un citus kompostējamos materiālus vest uz Austrumu ielu 5. Tā kā koku zari tik ātri nesadalās, iedzīvotāji aicināti tos škeldot, nevis likt kopā ar citiem materiāliem.

 

Iepriekšējos gados pašvaldība rīkoja akciju, iedzīvotāju savāktās lapas izvedot bez maksas. Šogad šim mērķim nav līdzekļu. Tomēr pašvaldība nodrošina komposta laukuma uzturēšanu, kontrolējot kārtību un ar tehniku sastumjot atvestos materiālus vienkopus.

 

Cēsu pašvaldības saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu nosaka, ka pašvaldības teritorijā aizliegts sadedzināt atkritumus, bet pieļaujama kaitēkļu bojātu zaru un augu sadedzināšana, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, videi, kā arī personu mantai. Lai nerastos pārpratumi, iedzīvotāji, kuri gatavojas dedzināt bojātos zarus, aicināti sazināties ar pašvaldības policiju (kontakttālrunis 64122735).

 

Tāpat arī iedzīvotāji aicināti sakopt savus īpašumus jau tagad, rudenī, lai pavasarī neveidotos kūla, kuras dedzināšana apdraud gan cilvēku dzīvību, gan nodara kaitējumu dabai, saviem un citu īpašumiem.

 

Ja iedzīvotājiem pašiem nav iespējas izvest zaļos atkritumus, to kā maksas pakalpojumu piedāvā uzņēmums „ZAAO”, kas par zemākām izmaksām kā sadzīves atkritumus, materiālus nogādās kompostēšanai („ZAAO” kontakttālruņi 64281250, 29225862).

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv