Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 13.novembris  


Parakstīts sadarbības līgums ar Rokišķu rajonu Lietuvā

 

   Lāčplēša dienā Cēsīs viesojās sadarbības partneri no Lietuvas pilsētas Rokiškis. Rokišķu rajona mērs Almantas  Blažis un ārējo sakaru un sabiedrisko attiecību koordinators Petras Blaževičius. Viesi apmeklēja 2.pamatskolu, kur skolas direktors Ojārs Bicāns un novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina iepazīstināja viņus ar izglītības sistēmu novadā. Rokišku viesi pabija pilsētas sporta kompleksā, zemnieku saimniecības „Kliģēni” siltumnīcās un apskatīja Cēsu pils kompleksu un vecpilsētu.

  Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Rokišku rajona mērs Almantas Blažis parakstīja sadarbības līgumu. Pašvaldību sadarbība ilgst jau gandrīz divdesmit gadus un līdz šim tā aktīvāk noritējusi  sociālajā, izglītības, kultūras jomās. Jaunajā līgumā akcentēta  ekonomiskā sadarbība un partnerība projektu īstenošanā. Pēc līguma parakstīšanas, pašvaldību vadītāji dalījās pieredzē par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu piesaisti. Kā atzina lietuviešu viesi, pirms vairākiem gadiem Cēsu pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļā apgūtā pieredze, viņiem palīdzējusi apgūt projektu izstrādāšanu un sekmīgi piesaistīt Eiropas naudu. Tagad jau Rokišku pašvaldība izstrādājusi un īsteno ES līdzfinansētos projektu ap 14 miljonu latu kopvērtībā.

   Vizītes noslēgumā lietuvieši viesi piedalījās Lāčplēša dienas lāpu gājienā.

 

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Rokišķu rajona mērs Almantas Blažis paraksta līgumu, kas paredz veicināt abpusēji izdevīgu sadarbību kultūras, ekonomikas, sociālajā un izglītības jomā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv