Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 13.novembris  


Rāmuļu pamatskolas skolēni Latvijas Neredzīgo bibliotēkā

9.novembrī, atsaucoties aicinājumam, Rāmuļu pamatskolas skolēni direktora vietnieka Gata Krakopa vadībā devās uz Latvijas Neredzīgo Bibliotēku, kas atrodas Rīgā, Juglas ielā 14, lai piedalītos Latvijā pirmās taktilās jeb taustāmās grāmatas „Dieguburti” izveidē. Tā kā grāmatu nav iespējams izveidot rūpnieciskā veidā, tad visus darbus nācās veikt ar rokām, ņemot talkā dažādus palīglīdzekļus – šķēres, līmes pistoles, adatas, diegu un pat šujmašīnu. Darbiņš nebija grūts, bet atbildīgs gan, tādēļ tika izvēlētas labākās rokdarbu veicējas skolā –Madara, Sarmīte, Elīna un Kristīne, kuras tad arī devās uz bibliotēku, lai veidotu grāmatu. Paralēli burtiņu griešanai un līmēšanai tika izmēģināta arī iesieto Braila raksta grāmatu atjaunošana. Meitenes iepazinās ar Braila rakstības pamatiem un uzrakstīja šajā rakstā savu vārdu. Darba gaitā bibliotēkas praktikants Lauris visus priecēja ar lielisku klavierspēli, kas nudien ieskanējās senās ēkas neaprakstāmajā aurā. Laiks skrēja nemanot, un ātri vien pienāca vakars, iesāktie darbi bija jāpabeidz. Jaukie darbinieki arī atbildēja uz mūsu uzdotajiem jautājumiem par šīs bibliotēkas specifiku. Meitenes uzzināja daudz jauna un guva vērtīgu pieredzi. Atvadoties tika nolemts iesākto turpināt – sadarbības iespēju ir daudz. Varbūt tā būs kādas audio grāmatas ielasīšana? Gribētu aicināt ikvienu paviesoties bibliotēkas lapā www.neredzigobiblioteka.lv , savukārt mūsu skolas jaunumus var izlasīt un aplūkot lapā www.ramuluskola.lv !

Gatis Krakops

Rāmuļu pamatskolas direktores vietnieks

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv