Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 13.novembris  


15. novembrī konference "Pozitīvās prakses piemēri un veiksmes stāsti iekļaujošajā izglītībā"

2012.gada 15.novembrī Cēsīs, Cēsu izstāžu namā, Pils laukumā 9, Eiropas Sociālā fonda projekta „Izglītojamo ar funkcionāliem traucējumiem atbalsta sistēmas izveide” ietvaros notiks konference „Pozitīvās prakses piemēri un veiksmes stāsti iekļaujošajā izglītībā darbā ar izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem”.

 

Konferences mērķis ir informēt pašvaldību izglītības jomas pārstāvjus un sabiedrību par Projektā paveikto un plānoto, parādīt kā iekļaujošās izglītības principus īsteno dažādās izglītības iestādēs.

 

Cēsu novada izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina konferences dalībniekus iepazīstinās ar Cēsu novada izglītības sistēmu un iekļaujošas izglītības nozīmi tajā, savukārt par projektā paveikto un nākotnes redzējumu iepazīstinās projekta vadītāja Mudīte Reigase. Iekļaujošas izglītības atbalsta centru darba rezultātus un labās prakses piemērus prezentēs centru vadītāji un eksperti, kā arī izglītības iestāžu vadītāji. Konferences gaitā būs iespēja uzklausīt arī vecāku, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, viedokļus par izglītības nodrošinājumu un kvalitāti viņu bērniem. Konferencē piedalīsies arī Cēsu novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" ģimeņu atbalsta nodaļas vadītāja Ivita Puķīte.

 

Pirmais darba gads astoņiem projekta ietvaros izveidotajiem Iekļaujošas izglītības atbalsta centriem ir bijis veiksmīgs – centru darbinieki ir apmeklējuši izglītības iestādes, kurās integrēti bērni ar funkcionāliem traucējumiem, visā Latvijas teritorijā un snieguši metodisku un konsultatīvu atbalstu pedagogiem dažādu ar iekļaujošu izglītību saistītu situāciju risināšanā, veikuši padziļinātu bērnu spēju izpēti, konsultējuši pedagogus un skolu vadītājus par mācību procesa organizēšanu un piemērotākajām darba metodēm, strādājot ar bērniem, kuriem ir funkcionāli traucējumi, kā arī lielu uzmanību pievērsuši darbam ar vecākiem, jo svarīgi ir, lai skolā uzsāktais darbs turpinātos arī mājās.

 

Iekļaujošas izglītības atbalsta centri turpina pilnveidot arī sadarbību ar ģimenes ārstiem un sociālās palīdzības dienestiem, ārstnieciskajām iestādēm, kā arī nodrošina izglītības iestāžu speciālistu un darbinieku profesionālo pilnveidi.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Ilgaža

VISC sabiedrisko attiecību speciāliste,

Tālrunis: 29420515, 67212415

kristine.ilgaza@visc.gov.lv

www.visc.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv