Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 6.jūnijs   Vārda dienu svin: Ingrīda, Ardis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 13.decembris  


Pārgaujas tūrisma biedrības vadītāja Baiba Smilga – gada cilvēks tūrismā 2005

Pārgaujas tūrisma biedrības vadītāja Baiba Smilga – gada cilvēks tūrismā 2005

 

Jau trešo gadu pēc kārtas Eiropas reģionālā tūrisma institūts veica tūrisma profesionāļu aptauju, lai noteiktu TŪRISMA GADA CILVĒKU Latvijas tūrisma profesionāļu vidū. Šogad tika piedāvāta iespēja izvēlēties labāko tūrisma nozares profesionāli 5 kategorijās: uzņēmējs naktsmītņu biznesā, uzņēmējs tūrisma aģentūru un operatoru biznesā, uzņēmējs pasažieru pārvadājumu biznesā, tūrisma informācijas centra (TIC) vadītājs un kategorijā Tūrisma žurnālists.

 

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra izvirzītā kandidatūra - Pārgaujas tūrisma biedrības vadītāja Baibu Smilga Latvijas tūrisma forumā, kas notika 09.decembrī, tika apbalvota kā Tūrisma gada cilvēks izvirzītajā kategorijā – Tūrisma informācijas centra vadītājs. 

 

Pēc VVTC speciālistu domām, Baiba Smilga šo titulu ir godam nopelnījusi, jo tūrisma attīstība Pārgaujā, kas aptver Cēsu rajona Straupes, Raiskuma un Stalbes pagastu, ir Baibas mērķtiecīgā darba rezultāts. Jau četrus gadus aktīvi strādājot un pulcējot kopā tūrisma uzņēmējus, vietējās pašvaldības, dažādu nozaru fizikās un juridiskās personas, skolotājus un citus ieinteresētos sabiedrības pārstāvjus, ir sasniegts mērķis par Pārgaujas tūrisma informācijas centra dibināšanu. Centra atklāšana paredzēta šī gada 18.decembrī.

 

Baiba Smilga atzīst: „Ceļš uz tūrisma informācijas centra izveidošanu nebija viegls. Galveno šķērsli radīja nepieciešamā finansējuma trūkums. Atšķirībā no citu pilsētu tūrisma informācijas centriem, kas ir pašvaldību finansētas iestādes, Pārgaujas tūrisma biedrība ir sabiedriska organizācija”.

 

Pārgaujas tūrisma biedrība ir labs piemērs tam, kā ar brīvprātīgu iniciatīvu, entuziasmu un motivāciju var sasniegt rezultātu, kas ir ievērojams ieguldījums visa rajona tūrisma attīstībā. Iesaistoties Eiropas savienības Phare projektā “Baltijas apmeklētāju centri II”, izdoti vairāki tūrisma informācijas materiāli – grāmata par Straupi, Pārgaujas rajona ceļvedis, uzstādīti informācijas stendi, izveidotas un aprīkotas jaunā tūrisma informācijas centra telpas. Taču kā pašu vērtīgāko sasniegumu Baiba min nodibināto sadarbību starp uzņēmējiem, pašvaldībām, tūrisma nozares pārstāvjiem un tūrisma firmām. Tieši aizvadītajā gadā izveidojusies stabila sadarbība ar ceļojumu birojiem un tūrisma firmām. Baibas lielākais gandarījums ir par Straupes pašvaldības izrādīto atzinību, atsaucību un pieaugošo atbalstu biedrības turpmākajam darbam.

 

Pēc tūrisma informācijas centra nodibināšanas Baibas nākotnes vīzija jau ietver jaunu mērķi – attīstīt saimniecisko darbību tūrisma veicināšanai. Viens no būtiskākajiem nākotnes mērķiem ir radīt iespējas pašiem gatavot un iesniegt projektus tūrisma attīstībai Pārgaujā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Solovjeva

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv