Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 13.decembris  


Nākamgad par māmiņām un bērnu invalīdu vecākiem valsts veiks sociālās iemaksas

13.12.2005.

 

 

Lai nodrošinātu jauno māmiņu aizsardzību darba zaudēšanas gadījumā un veicinātu invalīdu pilnvērtīgāku aprūpi mājās, nākamgad no valsts budžeta līdzekļiem tiks veiktas sociālās iemaksas bezdarba gadījumiem par māmiņām, kuras saņem maternitātes pabalstu, un par nestrādājošiem vecākiem, kuri kopj bērnu invalīdu - valsts pensiju apdrošināšanai.

 

To paredz šodien, 13. decembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem.

 

Labklājības ministrija (LM) ar jaunajiem noteikumu grozījumiem vēlas novērst gadījumus, ka sievietei, atgriežoties no maternitātes atvaļinājuma un zaudējot darbu, pietrūktu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai nepieciešamā apdrošināšanas stāža, tādēļ plānots iepriekšminēto periodu ieskaitīt bezdarba apdrošināšanas stāžā, nodrošinot māmiņu sociālo aizsardzību darba zaudēšanas gadījumā..

 

Tāpat jaunie noteikumu grozījumi nosaka, ka ar nākamo gadu vecākiem bērna invalīda kopšanas laiks tiks ņemts vērā aprēķinot vecuma pensiju, tādējādi pozitīvi ietekmējot to ģimeņu finansiālo stāvokli, kurās aug bērns invalīds, kā arī veicinot bērnu invalīdu pilnvērtīgāku aprūpi mājās.

 

LM uzsver, ka jebkuram no vecākiem - gan bērna mātei, gan tēvam, ja viņš nestrādā un kopj bērnu invalīdu, ir vienādas tiesības attiecībā uz pensiju apdrošināšanu.

 

LM atgādina, lai uzlabotu finansiālo stāvokli ģimenēm, kurās aug bērni invalīdi ar smagiem funkcionāliem traucējumiem un nodrošinātu bērnu invalīdu pilnvērtīgāku attīstību un aprūpi, ar nākamo gadu būs jauns valsts sociālais pabalsts - bērna invalīda kopšanas pabalsts 50 latu apmērā.

 

 

Pēc plašākas informācijas vērsties Komunikācijas departamentā pie

direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758), vineta.berzina@lm.gov.lv  vai

sabiedrisko attiecību speciālistes Kristīnes Baranovskas (7021665, 6359202), kristine.baranovska@lm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv