Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 13.decembris  


Saulgrieži Āraišos

19.decembrī no plkst. 15.00 notiks Saulgriežu gaidīšana Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā kopā ar folkloras kopu „Ore”. Skatīties, klausīties, rotaļās iet un līdzi dziedāt aicināts ikviens cēsnieks, ceļotājs vai tūrists.  Iestājoties tumsai, tiks vilkts bluķis, kurināts ugunskurs un vārīta Ziemassvētku zupa.
Katrs varēs izliet sev laimīti, lai redzētu, kas tad gaidāms nākamajā gadā.
Ierodoties pasākumā maskā, kas gatavota pēc latviešu tradīcijām, ieeja bez maksas. 
Āraišu arheoloģiskais muzejparks atrodas gleznainā Vidzemes novadam raksturīgā ainavā, 7 km uz dienvidiem no Cēsīm. To veido 9.-10.gs. latgaļu nocietināta dzīves vieta (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un tās rekonstrukcija; 14.-17. gs. viduslaiku pilsdrupas (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un t. s. Meitu sala, ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu rekonstrukcijām, kuras izvietotas 12 ha lielā teritorijā Āraišu ezera krastā.
Kopš 90. gadu sākuma Āraišu ezerpili attīstīja kā Baltijā pirmo brīvdabas arheoloģisko muzeju. Citu līdzīgu muzeju vidū Eiropā Āraišu arheoloģiskais muzejparks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā kultūrvēsturiskā vidē. Kopš 2008. gada Āraišu arheoloģiskais muzejparks ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa.
Amatas novada ģimenes folkloras kopa "Ore" ir dibināta 2006. gadā.
Kopas dalībnieki dzied, danco, spēlē stabules, dūdas, vijoli, kokles, bungas, varganu un ermoņikas. Kopa aktīvi popularizē latviešu tradicionālās vērtības,  piedalās starptautiskajos festivālos Baltica, ir piedalījusies festivālos Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Krētā, šovasar piedalījās Sibīrijas latviešu rīkotajā nometnē "Ceļš uz mājām", kur mācīja Sibīrijas latviešus gatavot un spēlēt  kokles, stabules,  celot, pīt pīnītes, dziedāt un dancot.
Āraišu arheoloģiskā muzejparka darba laiks ziemā ir no trešdienas līdz svētdienai 10.00 -16.00.
Ieejas maksa no 15. decembra līdz 15. janvārim 1.00 LVL visiem. 

Papildinformācija:
Agnese Ramata, tel. 26567912, 64107080;
araisi@history-museum.lv 
www.lnvm.lv


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv