Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2013.gada 14.janvāris  


19.janvārī Cēsu Jaunajā pilī latviešu kino vakars

19.janvārī Cēsu Jaunajā pilī skatītājiem iespēja apmeklēt divas latviešu režisoru uzņemtās filmas par aktuālām tēmām - režisores Lailas Pakalniņas jaunā spēlfilma „Pica” un režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronikas”.

 

Pl.15:30 Režisores Pakalniņas jaunā spēlfilma „Pica”. (Ditas Rietumas komentāri)

Filma Picas ir tapusi netieši izmantojot ziņu aģentūras lentē pavīdējušu traģikomisku ziņu par diviem jauniem puišiem – picu cepējiem, kuri savā darba vietā picērijā bija lietojuši alkoholu un pēcāk “aizņēmušies” no kases naudu. Šo grēka darbu bija redzējusi viņu kolēģe, kura uzrakstīja ziņojumu par nodarījumu un to ieslēdza seifā. Viss, kas notika pēc tam, veids kā abi puiši zaga seifu kopā ar visu ziņojumu, kā bēga ar picērijas automašīnu, kā izdomāja, ka viņiem ir jānozog cita automašīna esošās vietā, jo esošo taču rotā pamanāms uzraksts “Pica”, – tas viss vairāk vai mazāk atrodams Pakalniņas filmā.

*Ieejas maksa Ls 1,50

 

Pl. 17:00 Režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronikas”. (Plašāka informācija par filmu un režisoru)

Filma ir stāsts par ticību, par novecošanu, par cīņu, kas jāizcīna, lai realizētu savu vīziju, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.

*Ieejas maksa Ls 1,50

 

*Ieejas biļete uz katru seansu jāpērk atsevišķi Ls 1,50.

Biļetes varēs iegādāties pasākuma norises vietā Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9)

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv