Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2013.gada 14.janvāris  


Zinātnes centrā Z(in)oo INTERAKTĪVĀ IZSTĀDE „Kas ir Mūzika?”

Kas ir mūzika? Vai tas ir simfoniskā orķestra koncerts, vai silta sajūta, ko Jūs saņemat, kad izdzirdat savu mīļāko dziesmu? Vai dažādu skaņu mikslis var veidot mūziku? Muzikālā dzirde ir iedzimta vai ir attīstāma? Mūzika ir māksla vai zinātne?

Līdz 31.martam Cēsīs būs apskatāma starptautisku atzīnību ieguvusi ceļojošā izstāde „Kas ir mūzika?”. Uz Cēsīm interaktīvā izstāde atceļojusi no Igaunijas zinātnes centra „AHHAA”. Izstādi izstrādājuši un izgatavojuši speciālisti no Skandināvijas lielākā zinātnes centra „Heureka” Somijā.

 

Mūzikas izstādē skaņas neredzamais un fiziskais fenomens kļūst saskatāms un taustāms. Mūzika ietekmē mūsu domāšanu un sajūtas. Kultūra rada mūziku un veido citas kultūras. Mūzika tiek komponēta dažādiem nolūkiem. Mūzikas izstādē tiksiet iepazīstināti arī ar pavisam jauniem instrumentiem. Te nepastāv tādi jēdzieni, kā pareizi vai nepareizi – izgudrojiet paši savu spēlēšanas metodi!

 

Izstāde ir paredzēta ikvienam interesantam, tomēr tā var atklāt jaunas perspektīvas arī profesionāļiem. Ģimenēm ar bērniem tas būs aizraujošs piedzīvojums, savukārt skolēnu grupas izstādes apmeklējuma laikā gūs jaunu skatījumu uz skolā iegūtajām zināšanām.

Izstāde atvērs sirdi, ausis un prātu uz mūzikas daudzveidību.

 Mūzikas izstāde sastāv no 16 interaktīviem eksponātiem un apmeklētājiem būs iespēja:

• radīt skaņas un mūziku, izmantojot dažādus instrumentus un metodes

• uzzināt par skaņas fizikālajām īpašībām

• uzzināt par mūzikas ietekmi uz indivīdu un sabiedrību

• radīt mūziku, pat ja tu "nezini, kā..."

• paraudzīties uz mūziku no jauna skatu punkta

• izmēģināt dažādu akustisko telpu.

 

Izstāde apskatāma Zinātnes centrā Z(in)oo (Cēsīs, J.Poruka iela 8),

no 2012. gada 1. decembra līdz 2013. gada 31. martam.

Ieejas maksa izstādē LVL 2.00

Tālrunis informācijai un grupu pieteikumiem: +371 25400228

info@zinoo.lv

www.zinoo.lv

 

Skolēnu grupām papildus izstādei piedāvājam interaktīvu pētniecisko darbnīcu „Skaņa”, kuras laikā ar dažādu praktisku uzdevumu un eksperimentu palīdzību, skolēni var veikt pētnieciskos darbus, demonstrējumus un pārbaudes darbus.

Nodarbībā tiek izmantots lielais pētniecisko darbu komplekts un vienlaicīgi var piedalīties 16 bērni. Komplektā ietilpst viss nepieciešamais, lai skolēni varētu noskaidrot kā rodas un kā izplatās skaņa, detaļas dažādu mūzikas instrumentu izveidošanai un darbības principu izprašanai.

Maksa par nodarbību: LVL 1.50 /no pers./Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv