Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 14.februāris  


Sadarbojas, lai uzlabotu bērnu veselības aprūpi

No 14. līdz 16.februārim trīs dienu darba vizītē Cēsīs uzturas Zviedrijas pedagogu un mediķu grupa Evas Merteles – Hogbergas vadībā, lai iepazītu kāda ir skolēnu veselības aprūpes sistēma Cēsu novadā un dalītos savā pieredzē. Sadarbība ar Zviedrijas speciālistiem cēsniekiem ir jau ilgstoša un rezultatīva.

  Pirmdiena 14.februārī viesi tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu. Viņš pateicās zviedru speciālistiem par aktīvo  līdzdalību bērnu veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā. pateicoties Zviedrijā apgūtai pieredzei, cēsnieki  2.pamatskolā pirmie Latvijā īsteno apmācību programmu bērniem ar nopietniem kustību  attīstības traucējumiem.”Nodrošināt šādas programmas īstenošanu nav vienkārši, taču tas ir jādara. Strausa politika – mums nav naudas un mēs šo problēmu neredzam – jautājumos, kas skar bērnu veselību, nav pieļaujama. Jo vairāk ņemot vērā dramatisko demogrāfisko stāvokli Latvijā,” skaidroja G. Šķenders. Savukārt  novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina pastāstīja, ka tiek domāts arī par to, lai šiem bērniem, pēc pamatizglītības apgūšanas, būtu nodarbošanās un ar Sociālā dienesta speciālistu palīdzību viņi varētu veikt kādus darbus.

  Zviedru viesi apmeklēs Cēsu internātpamatskolu – rehabilitācijas centru, jeb vienkāršāk, Meža skolu, kur runās ar skolas mediķiem, apmeklēs ārstnieciskās vingrošanas un interešu izglītības nodarbības. Zviedrijas speciālisti arī stāstīs par savu pieredzi un ar Cēsu kolēģiem runās par turamāko sadarbību.

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders stāsta Zviedrijas viesiem par bērnu veselības aprūpi Cēsu novadā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv