Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 14.marts  


Cēsis aicina izstrādāt Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 kultūras programmu

No š.g. 14. marta līdz 6.jūnijam Cēsu pilsētas dome izsludina konkursu par māksliniecisko koncepciju kultūras programmai „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”.

             

Konkursa mērķis ir izveidot „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras programmas māksliniecisko koncepciju, ņemot vērā Eiropas Komisijas un konkursa rīkotāju izvirzītos nosacījumus.

 

Atbilstoši konkursa nolikuma prasībām, tajā var piedalīties fiziskas un juridiskas personas (režisori, producenti, producentu apvienības u.c. interesenti), līdz 2008.gada 6.jūnijam iesniedzot pieteikumu Cēsu pilsētas domē.

 

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, par kuru piešķiršanu lems pilsētas domes izveidota žūrijas komisija.

 

Konkursa nolikums nosaka, ka viens konkursa dalībnieks var iesniegt tikai vienu māksliniecisko koncepciju un nav tiesīgs iesniegt piedāvājumu variantus.

 

Vairāk informācijas par konkursu var iegūt interesējoties gan Cēsu pilsētas domē, gan pilsētas mājas lapā www.cesis.lv (sadaļā CĒSIS 2014).

 

Jau iepriekš minēts, ka Cēsu pilsēta izvirzījusi ambiciozu un augstu mērķi – 2014.gadā kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai iegūtu balvā ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā. Izvērtējot konkursa nosacījumus un Cēsu pilsētas kultūras tradīcijas un iespējas, Domes deputāti un speciālisti atzīst, ka šis mērķis ir sasniedzams, ja vien pilsētas iedzīvotāji tic tam un vēlas kopējiem spēkiem to realizēt.

 

Tā kā Eiropas Komisijas nostādnes nosaka, ka nav nozīmes nedz pilsētas atrašanās vietai, nedz iedzīvotāju skaitam, nedz tās pagātnei un patreizējām iespējām, veiksme un uzvara konkursā būs atkarīga no tās kultūras programmas, ko attiecīgā pilsēta piedāvās tieši 2014.gadā.

 

Tuvākajā laikā Cēsīs kultūras jomā paredzēta būtiska attīstība – tiks renovēts Kultūras centrs, pārtopot par modernu un daudzfunkcionālu kultūras un mūzikas centru, tiek renovēta Jaunā pils, plānota Pils parka pielāgošana plašāku kultūras un atpūtas pasākumu organizēšanai, katru gadu tiek veidotas jaunas un attīstītas jau esošās kultūras tradīcijas.

 

Par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā sacentīsies Latvijas un Zviedrijas pilsētas. Šajā gadā kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva), 2010.gadā – Pēča (Ungārija) un Stambula (Turcija).

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv