Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 14.aprīlis  


Cēsis pret kūlas dedzināšanu un par novada sakopšanu


 

Līdz ar pavasara atnākšanu rudenī nenokoptajās teritorijās atkal ir sākuši darboties kūlas dedzinātāji. Tāpēc Cēsu novada pašvaldības policija, kā katru gadu, patrulējot pilsētā pievērš pastiprinātu uzmanību tām teritorijām, kurās iespējama kūlas dedzināšana un aicina iedzīvotājus sakopt savus īpašumus.

 

„Kūlas un pērnās zāles dedzinātāju skaits ar katru gadu, diemžēl pieaug. Par to, cik lielu postu nodara kūlas dedzināšana, televīzija, radio un avīzes atgādina ik dienas. Tomēr līdz iedzīvotāju apziņai šī ziņa ne vienmēr nonāk. Tāpēc vēlreiz aicinu iedzīvotājus nededzināt pērno zāli un neļaut to darīt arī saviem bērniem,” pauž Cēsu novada Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis.

Jāpiezīmē, ka Pašvaldības policija svētdien Cēsīs notvēra 10 gadīgu bērnu, kurš bija aizdedzinājis kūlu.

 

Cēsu novada Pašvaldības policijas priekšnieks atgādina, ka par kūlas dedzināšanu draud administratīvais naudas sods - fiziskām personām līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm, bet juridiskajām personām - līdz 1000 latiem. Turklāt vainīgajam jāsedz gan kūlas dedzināšanas rezultātā izraisītā ugunsgrēka dzēšanas izdevumi, gan dabai nodarītie zaudējumi.

 

Spodrības mēneša ietvaros aprīlī Cēsu novada Pašvaldības policija apseko, kontrolē un aicina zemju īpašniekus sakopt gan savus īpašumus, gan tiem pieguļošās teritorijas. Sākot no maija policija par nesakoptām teritorijām sastādīs administratīvo pārkāpumu protokolus un atbildīgās personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

 

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Tāpat arī tie nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Noteikumi nosaka, ka zemes īpašniekam (vadītājam) jāveic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šo noteikumu neievērošanu uzliek naudas sodu fiziskām personām no 20 līdz 200 latiem, bet juridiskām personām no 200 līdz 1000 latiem.

 

Jāatgādina, ka katrs zemes īpašnieks vai lietotājs ir atbildīgs par savā īpašumā notiekošo, arī tad, ja normatīvo aktu pārkāpumu viņa īpašumā ir izdarījis kāds cits. Tāpēc īpašniekiem pašiem vajadzētu pievērst lielāku uzmanību sava īpašuma uzraudzībai, lai citu personu dēļ nerastos kaitējums jums un jūsu īpašumam.

 

Lielās Talkas ietvaros 24.aprīlī Cēsīs atļauts dedzināt koku zarus. Tomēr iedzīvotājiem jāņem vērā, ka pašvaldības saistošie noteikumi pilsētas teritorijā neļauj dedzināt nekādus materiālus, un tikai talkas dienā tiks izdarīts izņēmums attiecībā uz koku zariem. Nedz sadzīves atkritumus, nedz pērnās lapas, nedz kūlu ne 24.aprīlī, ne citā laikā nedrīkst dedzināt. Tāpēc iedzīvotāji aicināti no pērnajām lapām un zaļajiem atkritumiem veidot komposta kaudzes vai vest tos uz pašvaldības izveidoto kompostējamo materiālu novietošanas vietu Cēsīs, Austrumu ielā 5 (iebraukšana no Rūpniecības ielas, vadoties pēc norādēm).

Vairāk par Lielās Talkas norisi Cēsu novadā skatīt šeit.

 

Foto Māris Buholcs.


Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv