Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 14.aprīlis  


Mākslas dienas Cēsīs atklāj ar vērienīgu Cēsu novada mākslas izstādi

Mākslas dienu norises Cēsīs iesākās ar vērienīgu un krāšņu 37.Cēsu novada mākslas izstādi.
 

Cēsu novada mākslas izstādē šogad piedalās vairāk kā 50 mākslinieki. Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska norāda, ka pasākums ir nozīmīgs divos aspektos – tā ir koša, daudzveidīga mākslas darbu skate un reizē novada kultūrvēstures dokumentēšana, un neparasta ar to, ka vienā izstādē satiekas Cēsu profesionālie mākslinieki un ''brīvā laika mākslinieki''.

 

„Pagājuši 55 gadi, kopš 1956. gadā tika atklāta pirmā Cēsu novada mākslinieku darbu izstāde. Pirmo novada izstāžu organizators bija gleznotāja Kārlis Baltgailis. Vēlāk, astoņdesmitajos gados, aktīvs pilsētas mākslas dzīves patriots un organizētājs bija Cēsu mākslinieks Jānis Dronis. Tad šī tradīcija izplēnēja, bet 2001.gadā to atjaunoja māksliniece un aktīva izstāžu dalībniece Laila Balode,” par novada mākslas izstādes pirmsākumiem stāsta Nata Livonska, un piebilst, ka nu kopīgiem spēkiem ar šodienas māksliniekiem tradīcija tiek kopta un pilnveidota.

Svarīgs un atzīmējams ir fakts, ka 1896.gada 28.aprīlī dzimis izcils klasiskā modernisma laikmeta pārstāvis novadnieks Romans Suta. Atceroties mākslinieku 115. dzimšanas dienā Izstāžu namā atklās Romana Sutas zīmēto dekoratīvi lietišķās mākslas priekšmetu skiču izstādi. 1924.gadā Rīgā  tika izveidota porcelāna apgleznošanas darbnīca ''Baltars''. Romana Sutas devums darbnīcā bija ļoti nozīmīgs. Skices izstāžu zālē tiks eksponētas 1. reizi, tās rūpīgi daudzus gadus glabāja tēlniece Rimma Pancehovska, kuras tēvs  Jāzeps Pancehovskis savulaik strādāja slavenajā Kuzņecova porcelāna fabrikā un bija augstu novērtēts speciālists. ''Baltara'' darbnīcā veidotos priekšmetus Romans Suta uzticēja apdedzināt  tieši Jāzepam Pancehovskim.

Izstāde apmeklētājiem atvērta no 15.aprīļa līdz 18.maijam.

 

 

 Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv