Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 14.maijs  


Gunas Rukšānes narcišu izstāde

No 15.maija Cēsu izstāžu zālē „Vecpilsēta”(Rīgas iela 20,ieeja no Baznīcas ielas)  apskatāma Gunas Rukšānes narcišu izstāde.

 

Pavasarī viskrāšņāk uzzied narcises, un ik gadus Guna Rukšāne rīko šo ziedu izstādes, šogad tās būs skatāmas izstāžu zālē „Vecpilsēta”.

 

„Nevienā ziedu kultūrā nav iespējams parādīt visus kolekcijā esošos ziedus, jo ir agri ziedošas šķirnes un sugas un vēlu ziedošas. Tāpēc izstādēm tiek izvēlēts laiks, kad ir redzama vislielākā dažādība. Narcisēm tas ir maija vidus, kad vienlaikus zied ap 100 šķirnēm”, par savu kolekciju stāsta tās autore Guna Rukšāne ar piebildi, ka ne visu grupu narcises ir pārstāvētas viņas kolekcijā, kas pārsvarā veidojusies no viņas vīra Jāņa dāvātajiem narcišu sīpoliem, jo Jānis pats visu savu kolekciju pārdeva Holandes firmai. Tomēr populārāko grupu – trompešnarcises, lielvainadziņa, sīkvainadziņā, šķeltvainadziņa un pildītās narcises varēs apskatīt visā to daudzveidībā. Šķirņu nosaukumi, protams, tiks norādīti, tā neliekot vilties ziedu audzētājiem, kuri vēlas skatīt konkrētas šķirnes ziedus.

 

Guna Rukšāne ir kultūras darbiniece, taču pēdējos desmit gadus viņas interešu lokā ir ienākusi puķkopība. Viņa audzē ūdensrozes un ziemcietes - flokšus, īrisus, hostas, peonijas un arī sīpolpuķes lilijas un narcises. Katra no šīm kolekcijām ir pārstāvēta ar sākot no piecdesmit (flokši un peonijas ) līdz 400 (lilijas un narcises) šķirnēm.

 

Izstādes atklāšana notika 15.maijā plkst.15.00 un atvērta apmeklētājiem 10 dienas.

 

Burvīgajā narcišu smaržā vēl kādu brīdi būs skatāmas „apmaldījušās” Arņa Luhses 500 kobiņi un naģītes, bet noskaņu papildina Gunas Bērziņas Daba fotogrāfijās.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv