Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 14.maijs  


Viduslaiku diena Cēsu pilī šajā nedēļas nogalē

Jau šonedēļ, 26.maijā no plkst.10:00 varenā Cēsu pils atdzīvosies patiesi viduslaicīgā rosībā!

 

Šogad lielajiem un mazajiem svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt viduslaikus ne vien vērojot, bet arī aktīvi līdzdarbojoties dažnedažādajās pasākuma norisēs.

Viduslaikos, tāpat kā mūsdienās, bērni pavadīja daudz laika spēlēs un rotaļās. Pils dārzā izveidotajā bērnu aktivitāšu laukumā uzzināsiet, kādas spēles un rotaļas bērni bija iecienījuši pirms 500 gadiem, turklāt vairākus desmitus spēļu varēsiet izmēģināt arī paši. Savukārt pils pagalmā norisināsies radošās darbnīcas, kurās tiks gatavoti filca zvēriņi un 14.-15.gadsimtā populārās māla „kruzuļlellītes”.


Vai esat iedomājušies cik daudz un dažādas darbības norisinājās pils mūros, laikā, kad šeit vēl saimniekoja Vācu ordeņa bruņinieki? Turklāt ikviena no tām radīja kādu noteiktu, raksturīgu skaņu – kalēja āmura ritmiskos klaudzienus, sarūsējušu durvju eņģu griezīgo čīkstoņu, kapelas dzidrās zvanu skaņas, zirgu zviedzienus... Ikviens svētku apmeklētājs būs aicināts piedalīties skaņu performancē, lai kopīgi un skaļi atbildētu uz jautājumu: kā skanēja viduslaiku pils?

Priekšpils teritorijā norisināsies „Wendenes strēlnieku” rīkotais viduslaiku lokšaušanas turnīrs. Šogad tas solās būt īpaši baudāms ne vien turnīra dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Labākie Latvijas tradicionālās lokšaušanas lietpratēji sacentīsies šaujot pa kustīgiem, „gaisā pakārtiem” un pat lidojošiem mērķiem. Turklāt arī katram svētku apmeklētājam būs iespēja pašam iemēģināt roku šaušanā ar loku un arbaletu.

Visas dienas garumā svētku viesiem būs iespēja nobaudīt gardus ēdienus un panašķoties ar viduslaiku saldumiem. Rekonstruētajā maizes krāsnī tiks cepti zeltaini miežu maizes klaipi, bet maizes ceļu no grauda līdz kukulītim varēsiet labāk iepazīt, ja paši pamēģināsiet ar rokas dzirnām samalt graudus miltos. Cēsu pils Mestra zālē un pils pagalmā uzstāsies senās mūzikas ansambļi „Festivitas Artium Schola” un „Freska”, savukārt svētkus ar viduslaiku un renesanses dejām bagātinās seno deju grupa „Ballare”. Vēstures rekonstrukcijas klubs „Svētā Maurīcija rota” piedāvās iespēju uzlaikot viduslaiku bruņas un apskatīt seno ieroču atdarinājumus, kā arī pārbaudīt kaujas prasmes, atrodoties ar riteņiem aprīkota koka zirga mugurā. Seno amatu prasmes varēsiet iepazīt eksperimentālās arheoloģijas studijā „Seno rotu kalve” un viduslaiku apavu un sveču darbnīcās. Savukārt praktiskas piemiņas veltes būs iegādājamas viduslaiku rotaļlietu tirgotavā.

 Programma
10:00    Veras pils vārti. Sāk darboties bērnu aktivitāšu laukums, amatnieku darbnīcas, viduslaiku saldumu un rotaļlietu tirgotavas (Pils dārzā)
10:30    Izkurtajā maizes krāsnī šauj pirmos maizes klaipus (Pils dārzā)
11:00    Skaņu performance ar apmeklētāju iesaistīšanos: „Kā skanēja Cēsu pils?” (Pils pagalmā)
11:30    Sākas lokšaušanas turnīrs (Pils dārzā)
12:00    Viduslaiku mūzikas grupas „Festivitas Artium Schola” koncerts (Pils pagalmā)
12:30 – 15:00    Bērnu rotaļlietas viduslaikos: interaktīvs stāstījums un radošās darbnīcas (Svētku zālē)
13:00    Viduslaiku un renesanses deju kopas „Ballare” koncerts (Pils pagalmā)
13:30    Senās mūzikas ansambļa „Freska” koncerts (Mestra zālē)
14:00    Vienkāršie ļaudis sāk sacensību par prasmīgākā jātnieka titulu (Pils dārzā)
15:00    Iepazīšanās ar sikspārni Valteru un jaunajām Cēsu pils aktivitāšu mugursomām (Svētku zālē)
16:00    „Festivitas Artium Schola” koncerts (Mestra zālē)
16:30    Bērnu apģērbs viduslaikos: stāstījums ar paraugdemonstrējumiem (Svētku zālē)
17:00    Viduslaiku deju soļu apguve kopā ar seno deju grupu „Ballare” (Pils dārzā)

Uz tikšanos Cēsīs!

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem Ls 2,-
Skolēniem, pensionāriem Ls 1,-
Ģimenes biļete Ls 4,-
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja brīva
Ar Cēsu Drauga Karti biļetēm 50% atlaide (www.draugakarte.cesis.lv)Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv