Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 14.jūnijs  


Cēsu alus pasniedz apbalvojumu Cēsnieks 2011 un īpašu dāvanu Cēsu pils gaidāmajā jubilejā

11. jūnijā Cēsu pils dārza svētkos tika pasniegta ikgadējā AS „Cēsu alus” balva Cēsnieks, kā arī ieskandināti Cēsu Viduslaiku pils 800 gadu jubilejas gaidīšanas svētki.

 

Par titula Cēsnieks 2011 ieguvēju kļuvis Cēsu vakara vidusskolas vēstures skolotājs Daumants Vasmanis. D.Vasmanis ir vēstures skolotājs, publicists, Cēsu novada domes deputāts, pilsētas un pils vēstures hronists un viens no Cēsu zinošākajiem pils un pilsētas gidiem. Grāmatas „Cēsu novada pagātnes ainas” autors, kas kalpo kā Cēsu vēsturnieku rokasgrāmata.

 

19 gadus Daumants Vasmanis ir Cēsu vēstures un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītājs. Savu vēsturnieka šarmu un dabisko atraktivitāti Daumants liek lietā arī saskarē ar Cēsu pilsētas viesiem gan vadot dziļi erudītas ekskursijas pa Cēsu pili, Cēsu  pilsētu un novadu, gan iemiesojoties viduslaiku Cēsu pils saimnieka Livonijas ordeņa mestra Woltera fon Pletenberga tēlā. Vadot ekskursijas, viņa stāsti ir leģendām un mistikām pilni, Cēsu pils un pilsēta tieši tāpēc ekskursantu  acīs paliek kā īpaša vieta, kur atgriezties.

 

AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone - Zatlere: „Katru gadu apbalvojumu Cēsnieks pasniedzam ieklausoties pilsētas iedzīvotājos – viņi ir tie, kas vērtē un iesaka goda titula cienīgus cēsniekus. Daumants Vasmanis ir ne tikai erudīts vēstures pētnieks, bet galvenais Cēsu vēstures hronists, Cēsu pils un pilsētas ekskursiju vadītājs un paraugs topošajiem gidiem.  Šogad īpašu gandarījumus sniedz fakts, ka Cēsnieka balvas saņēmējs ir cieši saistīts ar Cēsu pils vēstures griežiem, jo Cēsu alus jau šogad ieskandina Cēsu pils jubilejas gaidīšanu – veltot Cēsu Viduslaiku pilij īpašu alus šķirni Cēsu Special, izveidojot Cēsu Pils grāmatu un nu arī suminot Cēsnieku 2011

 

Balva Cēsnieks kopš 1999. gada ik vasaru tiek pasniegta Cēsu pilsētas kultūras, zinātnes, vēstures vai sociālās sfēras darbiniekam, kurš savu darbu darījis izcili un no sirds, un kura veikums pozitīvi ietekmējis Cēsu pilsētas dzīvi pārskatāmā laika periodā. Apbalvojamo personu ik gadu izvēlas pilsētas iedzīvotāji sadarbībā ar AS „Cēsu alus”.

 

Līdz šim Cēsnieka titulu saņēmuši: izstāžu nama vadītāja Nata Livonska, mācītājs Krists Kalniņš, mūziķis Igors Graps, mākslinieks Ivars Prauliņš, Cēsu rajona laikraksta „Druva” valdes priekšsēdētājs Verners Rudzītis, Cēsu Pastariņa skolas direktore Ieva Eglīte, arheoloģe Zigrīda Apala, Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, aktieris un uzņēmējs Juris Žagars, Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja un režisore Inese Lāce, Cēsu 15. skautu vienības vadītājs Gunards Bērziņš, A.Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas skolotāja un Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece Lelde Krastiņa.

 

Gaidot Cēsu Viduslaiku pils 800 gadu jubileju, Cēsu alus šogad savai izcelsmes vietai veltījis īpašu alus šķirni Cēsu Special. Šovasar kopīgi ar Cēsu pilsētas iedzīvotājiem, Cēsnieka balvas saņēmējiem un pilsētas viesiem, ir izveidota arī Cēsu pils grāmata, kurā iekļauti atmiņu stāsti par pilī piedzīvoto, vēlējumi pils nākotnei un pils fotogrāfijas no dažādiem laikiem un pat gadsimtiem. Pils dārza svētkos 11.jūnijā Cēsu Pils grāmata tika svinīgi nodota Cēsu muzejam glabāšanā līdz pils jubilejas gadam.

 

 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS „Cēsu alus” Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv