Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 14.jūnijs  


Cēsnieces pārsteidz Baltijas zeķu adīšanas čempionātā Lietuvā

Pagājušās nedēļas nogalē, 12.jūnijā, Lietuvas pilsētā Radviliškis norisinājās pirmais Baltijas valstu zeķu adīšanas čempionāts. Savas adīšanas prasmes rādīja trīs dalībnieces no Latvijas, viena no Polijas, pārējās bija Lietuvas pārstāves. Tajā piedalījās arī divas Cēsu puses adītājas Indra Štrausa no Cēsīm un Iluta Mārtiņjēkaba no Veselavas. Divdesmit četru dalībnieču konkurencē cēsnice Indra Štrausa ieguva gopilno 3.vietu, pārsteidzot žūriju un skatītājus ar saviem dažādajiem zeķu rakstiem, iegūstot arī nomināciju „smalkākās ažūra zeķes”.

Pēc konkursa nolikuma dalībniecēm sešu stundu laikā bija jānoada viena zeķe čempionāta dienā un jāatved līdzi sava zeķu kolekcija - izstāde. Žūrija vērtēja dalībnieču sniegumu pēc vairākiem kritērijiem – oriģinālākie vai sarežģītākie zeķu raksti, plānākās vai siltākās zeķes, īsākās, garākās, krāsainākās vai neparastākā stila zeķes. Iluta Mārtiņjēkaba savu rakstaino zeķi uzadīja četru stundu laikā un pēc tam vēl noadīja vismazāko zeķīšu pāri, iegūstot atbilstošu nomināciju „mazākās zeķes”. Iluta bija arī ātrākā zeķu adītāja visā čempionātā.

Visas dienas garumā Radvilišķos iedzīvotājiem un viesiem tika piedāvāti dažādi koncerti, amatnieku tirgus un norisinājās arī folkloras festivāls.

Ar koncertprogrammu svētkos piedalījās arī Cēsu Kultūras un Tūrisma centra deju kolektīvs „Saulgrieži”, kas ir viens no Radvilišķu kultūras centra deju kopas „Šelmiai” sadraudzības kolektīviem.

Cēsīs „Saulgrieži” sezonas noslēgumā ar līgo svētku programmu uzstāsies Maija parkā 18.jūnijā plkst. 18:00.

 

 

Informāciju sagatavoja

Deju kolektīvs „Saulgrieži”

Tālr. 26566202

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv