Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 14.jūlijs  


Akmens ielas iedzīvotāju svētki Cēsīs

11.jūlijā norisinājās pasākums viena Cēsu mikrorajona – Akmens ielas – iedzīvotājiem – brīvā dabā, starp daudzdzīvokļu mājām, laikā no plkst. 19.00 – 22.00. Šīs idejas realizētāji ir Cēsu Foruma dalībnieki. Ar nosaukumu Cēsu Forums, kopā darbojas aktīva iedzīvotāju grupa, kura apzinās, ka iedzīvotāju labklājība, pilsētas, novada un valsts izaugsme, jo īpaši pašreizējās ekonomiskās situācijas apstākļos, ir iespējama tikai tad, ja paši iedzīvotāji ir zinoši, sabiedriski aktīvi un orientēti uz sadarbību.

Ielas svētku iniciators ir cēsnieks, Akmens ielas iedzīvotājs Ivo Verners: „Daru to visu tādēļ, jo saprotu, ka vienīgais, kad varēšu būt drošībā par sevi un saviem tuvākajiem būs tad, kad mani līdzcilvēki dzīvos laimīgu, pārtikušu, garīgā un materiālā ziņā piepildītu dzīvi, vide būs sakopta, mūsu valsts būs organizēta un vadīta saprātīgi, nevis tā, kā līdz šim. Vēlos, lai vēža jeb ļaundabīgā audzēja domāšanu aizstāj prieks, prieks kopīgi radīt, miers, saskaņa, vēlme izzināt... Vēlos, lai ikviens izvērtē pašreizējās sabiedrības attīstības virzienu un paskatās uz sevi, valsti un cilvēci no malas. Daru, jo jūtu, ka tas ir jādara. Pateicoties „krīzei”, mūsu valstij ir iespējams radīt pavisam citu sabiedrības modeli, citu izglītības sistēmu, iemācīties saimniekot savādāk utt. Šo iespēju nedrīkst laist garām! Ja gribam izdzīvot un dzīvot, tad atslēgas vārdi ir 'sadarbība', 'stereotipu atmešana', 'daba', 'audzināšana', 'mīlestība', 'izaugsme visa mūža garumā utt.'. Iedrošinot vienam otru ar kaut vai šādu piemēru īstenošanu, varam veidot labāku savu pilsētu, novadu, valsti.”

Lai arī laika apstākļi visas dienas garumā nebija visai labvēlīgi, brīdī, kad lietus mitējās, saradās krietns pulciņš iedzīvotāju. Kopā ar viesiem cilvēku skaits vienubrīd pārsniedza pat 70.

Informatīvajās lapās, kas dažas dienas iepriekš tika ievietotas iedzīvotāju pastkastītēs, aicinājām ierasties ar „nelielu cienastu sev un savam kaimiņam”. Patīkami pārsteidza iedzīvotāju atsaucība, jo gandrīz katrs kaut ko bija sagādājis.

Pasākuma laikā noskaidrojām, kāda bija Akmens ielas apkaime pirms 30 un vairāk gadiem, kad vēl nebija uzbūvēti daudzdzīvokļu nami, foto retrospekcijā atnākušie varēja iepazīties ar Akmens ielas rajonu, kāds tas ir šodien. Daži nemaz nezināja, ka Akmens ielas 6 māja uzcelta uz pāļiem  ļoti mitrā vietā, kur ne tālu bijis dīķis. Tika uzaicināti arī viesi, to starp pazīstamākie bijušie Akmens ielas iedzīvotāji.

Iedzīvotāji tika aicināti nosaukt tās lietas, kas viņus šobrīd uztrauc visvairāk. Starp risināmajiem jautājumiem izskanēja tādas idejas kā „jauniešu sporta un atpūtas iespēju uzlabošana mikrorajonā”, „tuvējo avotu un gravu sakopšana”, „neuzceltās bērnu dārza ēkas attīstības iespējas”. Ļoti atsaucīgi bija jaunieši, kas ierosināja nepabeigto celtni izveidot par „jauniešu centru”. Bet vislielāko atsaucību guva ideja par “iedzīvotāju talku bērnu rotaļlaukumu atjaunošanai”. Jo šobrīd abu Akmens ielas bērnu spēļu laukumu stāvoklis ir gaužām bēdīgs. Pat tie iedzīvotāji, kuru bērni sen jau vairs smilšu kastē nespēlējas, teica, ka bērniem spēļu laukumi ir vajadzīgi. Izskanēja ideja, noorganizēt pašu bērnu zīmējumu konkursu par bērnu laukuma izveidošanu namu pagalmā, ko tur vēlas redzēt mazie cilvēki, ar kādām šūpolēm vēlas šūpoties viņi. Savukārt pieaugušie vērtē, ko un kā var īstenot (ES fondu līdzekļi, sponsori, ziedojumu kastes uzstādīšana vietējā veikaliņā utt.).

Aicināti ierosināt idejas, ar ko šādu rotaļlaukumu izveidē jāsāk, māju ļaudis bija ļoti konstruktīvi un praktiski: pirmkārt, jābūt informācijai, otrkārt jāsagādā materiāli un izejvielas, tās varētu vai nu kopīgi savācot naudu ierūpēt, vai piesaistīt sponsoru, tāpat interesanta bija doma – nodot vecos metāla stabus, kas pagalmā šur tur mētājas lūžņos un par iegādāto naudu nopirkt, piemēram, smiltis. Treškārt darbi ir jāorganizē, kas ko dara un kādā secībā. Ļaudis bija vienisprātis – atliek tikai sākt un darīt. Īpaši patīkamu pārsteigumu sagādāja Velga ar savu atsaucību un aktīvo darbību. Pēc pasākuma debašu daļas viņa devās uz savu dzīvokli, lai sagatavotu sanāksmes kopsavilkumu, ko jau pēc dažām minūtēm atgādāja organizatoriem.

Nav šaubu, ka arī citu mikrorajonu iedzīvotāji ieinteresēsies un organizēs šādus vai līdzīgus pasākumus. Aicinām ikvienu organizēt līdzīgus pasākumus savās dzīvesvietās. Apmainīsimies ar pieredzi, idejām un veiksmes stāstiem! Ja kādam ir idejas vai ierosinājumi, vajadzīga palīdzība saistībā ar šādu pasākumu organizēšanu, sūtiet vēstuli Cēsu Forumam uz e-pasta adresi: cesuforums@cesis.lv.

 

 

 

 

 

Par Cēsu Forumu

 

Cēsu Forums ir Cēsu novada iedzīvotāju aktivitāte, kas pulcē cilvēkus, kuri apzinās, ka iedzīvotāju labklājība, pilsētas, novada un valsts izaugsme ir iespējama, ja paši iedzīvotāji ir zinoši, sabiedriski aktīvi un orientēti uz sadarbību.

Cēsu Foruma mērķis ir izveidot nepieciešamo sadarbības un aktivitāšu tīklojumu, kas veicina novada iedzīvotāju spēju pašorganizēties viņiem nozīmīgu jautājumu risināšanā.

 

Cēsu Foruma uzdevumi:

ü       organizēt pasākumus viedokļu apmaiņai, veidot darba grupas konkrētu uzdevumu risināšanai;

ü       sadarboties ar Cēsu novada domi, uzlabojot esošos un piedāvājot jaunus iedzīvotāju līdzdalības mehānismus, sekmējot iedzīvotāju iesaistīšanos priekšlikumu izstrādē, ierosināšanā un īstenošanā;

ü       izplatīt informāciju, kas sekmē iedzīvotāju pašorganizēšanos un līdzdalību publiskajā pārvaldē, popularizēt pozitīvos sadarbības piemērus;

ü       iesaistīties aktivitātēs, kas sekmē pašizpausmes, radošuma un valstiskas domāšanas attīstību, stiprina pilsonisko pašapziņu;

ü       sadarboties ar esošajām sabiedriskajām organizācijām un sekmēt to darbību, ja tās ir vērstas uz Cēsu pilsētas un novada attīstību, iedzīvotāju izaugsmi un labklājību.

  

Cēsu Forumu raksturo atvērtība un nesavtīgs darbs kopējam labumam. Par Cēsu Foruma izveides datumu uzskatāms 2009.gada 30.maijs, kad 12 Latvijas pilsētās norisinājās Latvijas forums.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv