Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 14.jūlijs  


Pazemes atkritumu savākšanas konteineri arī Cēsīs

14.jūlijā tika uzstādīti pirmie pazemes atkritumu savākšanas konteineri Cēsīs. Tos SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) speciālisti ierīkoja daudzdzīvokļu māju kvartālā Valmieras ielā.

 

Kvartāla teritorijā izveidoti divi jauni konteineru laukumi, kur līdzšinējo metāla konteineru vietā sadzīves atkritumu un šķiroto atkritumu vākšanai ir uzstādīti daļēji zemē ierakti konteineri. Abos konteineru laukumos atradīsies arī konteiners stiklam, ļaujot iedzīvotājiem arī turpmāk no kopējās atkritumu masas atšķirot pudeļu un burku stiklu.

 

Jauno konteineru izmantošanai ir vairākas priekšrocības – mazāka aizņemtā platība, konteineru laukumi ir sakopti un vizuāli pievilcīgi. Jāuzsver arī iespēja izvairīties no nepatīkamām smakām, jo šajos konteineros smaku veidošanās ir novērsta līdz minimumam.

 

Šis māju kvartāls tika izvēlēts kā viens no pirmajiem, kur pārbaudīt jaunās konteineru sistēmas darbību. Tuvākajā laikā šādus konteinerus plānots uzstādīt arī L.Paegles ielā 4, 4a un 6 un t.s. Bērzaines kvartālā, kas atrodas starp Gaujas, Bērzaines un Em. Dārziņa ielām.

 

Jaunās atkritumu savākšanas konteineru sistēmas ieviešana tika uzsākta jūnija sākumā, kad Valmierā pie Āžkalnu namiem tika izveidots pirmais pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukums Latvijā. Kā minēts iepriekš, šādus konteinerus plānots izvietot vairākos daudzdzīvokļu māju kvartālos Cēsīs un Valmierā, kopumā uzstādot 30 konteinerus.

 

 

 

 

 

Papildus informācija:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja vietnieks

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv