Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 14.jūlijs  


17.jūlijā - trešais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs „Ceļojumi svešos ūdeņos”

17.jūlija plkst.19.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas  norisināsies otrais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts „Ceļojumi svešos ūdeņos”.

 

Stāsts iepazīstina ar divu Kanādas upju – Nahanni un Stakina – savdabību un skaistumu, ar upju ceļotāju piedzīvojumiem, kas dažubrīd balansē uz „būt vai nebūt” asmens, bet pāri visam – prieks par dabas varenību un skaistumu. Skatītājiem, bet jo īpaši dabas un ūdeņu cienītājiem  „Ceļojumi svešos ūdeņos” būs patiess baudījums.  

 

Operatora Valda Celmiņa prasme ļauj izvairīties no simtiem reižu redzētiem dabas atainojumiem un sniedz īstu baudījumu. Filmas ir lielisks paraugs, kā atainot ceļojumu, kurā būtisku lomu ieņem apkārtējā daba un tās diktētie noteikumi. Tās ļauj skatītājam justies kā līdzesošam. Varbūt tāpēc, ka autori pievērš uzmanību parasti nepamanītajam un nenovērtētajam.

 

Tiks demonstrēti fragmenti no dokumentālajām filmām „Nahanni. Nahanni”( rež. D.Kļava ) un „Stakina”( rež. U.Olte).

 

Kā jau ziņots, no 3.jūlija līdz 14.augustam sestdienu vakaros norisinās „Šīs vasaras dokumentālo filmu stāsti Cēsīs” Vecajā noliktavā pie stacijas. Tie ir iecerēti kā sarunas, diskusijas, pārdomas, jautājumi un atbildes, ko noteikusi konkrētā vakara tematika un fragmenti no dokumentālajām filmām. Vecā noliktava kļūs par savdabīgu mājas kinozāli ar mājīgu un nepiespiestu atmosfēru.

 

Vienlaikus apmeklētājiem būs aplūkojama gleznotāja Andra Eglīša lielformāta glezna „Mākonis un bedre” un tēlniecisks objekts (koks) „Luxury replica” ( ... un augstākās priedes pēc lauzuma...).

 

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”.

 

Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

 

Filmu stāstu programmai aicinām sekot www.cesis.lv un informācijai Cēsu pilsētā.

 

Filmu  stāstu norises vieta: Vecā noliktava pie Cēsu stacijas, Noliktavas ielā 1 ( aiz DUS „Virši”).

 

 

 

Informācija:

Projekta vadītāja

 Inese Ciekure t. 29225402

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv