Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 14.septembris  


Par Latvijas viduslaiku arheoloģiju stāsta starptautiskā seminārā Polijā

Š.g. 5.septembrī uz Malborkas pilsētu Polijā devās Cēsu p/a „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš ar priekšlasījumu „Latvijas viduslaiku arheoloģija”.
Gundars Kalniņš uzstājās vides arheoloģijas projekta „The Ecology of Crusading” sagatavošanas seminārā.
Analizējot arheoloģisko izrakumu gaitā iegūtos datus, kā arī veicot rakstīto vēstures avotu studijas, projekta ietvaros paredzēts noskaidrot, cik lielu ietekmi uz apkārtējo vidi viduslaiku Livonijā un Prūsijā atstājusi Vācu ordeņa saimnieciskā darbība. Kā zināms, Cēsu pils viduslaiku periodā bijusi viens no nozīmīgākajiem Vācu ordeņa cietokšņiem Livonijā.
Projekta vadītājs un idejas autors zooarheologs prof. Aleksandrs Pluskovskis no Redingas Universitātes (Anglija) pagājušā gada vasarā, viesojoties Latvijā, apmeklēja arī Cēsu viduslaiku pili.   

Ieva Malceniece
Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra
Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.  +371 64127755, +371 26542116
ieva.malceniece@cesis.lv
www.vvtc.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv