Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 14.septembris  


Paraksta līgumu par finansējumu Gaujas nacionālā parka tūrisma klasterim

Biedrība „Siguldas reģiona tūrisma biedrība” 2012.gada septembrī parakstījusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par finansējumu projektam „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība”.

Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) tūrisma klastera iniciatīva aizsākās 2011.gada nogalē, tādejādi veicinot vairāk nekā 50 iesaistīto pušu, galvenokārt, tūrisma uzņēmēju, sešu pašvaldību, tai skaitā Cēsu, Vidzemes Augstskolas un Dabas aizsardzības pārvaldes, kopīgu sadarbību vienota mērķa sasniegšanai.

 

Gaujas NP tūrisma klasteris izveidots, lai paaugstinātu konkurētspēju starptautiskā tirgū, palielinātu apmeklētāju uzturēšanās laiku galamērķī, mazinātu tūrisma sezonalitātes ietekmi, veicinātu piedāvājuma kvalitātes izaugsmi, nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un optimālu iesaistīto resursu izmantošanu un visu partneru apspriestu lēmumu pieņemšanu, veicinātu iesaistīto pušu sadarbības kultūru un pētījumu iesaisti inovāciju ieviešanai, kā arī citus izaicinājumus.

 

Klastera koordinators Andris Klepers:

„Šāda mēroga tūrisma klastera iniciatīvas iezīmē jaunu posmu tūrisma galamērķu attīstībā Latvijā. Vienota visu iesaistīto pušu sadarbības platforma ar tik daudz zinošiem cilvēkiem ir tikai sākums daudzām jaunām un radošām izpausmēm Gaujas nacionālā parka un apkārtnes konkurētspējas veicināšanai”

 

Klastera dalībniekus vieno kopīgs nākotnes redzējums – kļūt par konkurētspējīgāko tūrisma galamērķi Latvijā ārpus galvaspilsētas ar kvalitatīvu un specializētu tūrismu precīzi segmentētā ārvalstu un vietējā tirgū visa gada garumā, kas ir orientēts uz pieprasītu atpūtu un aktivitātēm dabā un vēsturiskā kultūrvidē. Klastera partneri ir vienojušies par kopīgām prioritātēm un veicamajiem uzdevumiem, kuri ir ietverti 2012.gada februārī apstiprinātajā klastera attīstības stratēģijā 2012.-2019. gadam.

 

Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu projekta „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” ietvaros turpmāko trīs gadu laikā biedrība kopā ar 52 partneriem, to vidū sešām pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolu u.c., kas darbojas tūrisma nozarē Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) un pieguļošā teritorijā, sadarbosies gan esošo pakalpojumu sniegšanā, gan jaunu produktu izstrādē, kā arī vienota interneta medija izveidē, kopīgu mārketinga aktivitāšu īstenošanā u.c. aktivitātēs.

 

Ar projekta palīdzību paredzēts attīstīt jaunus produktus, paaugstināt esošo tūrisma piedāvājumu kvalitāti, veidot vienotu zīmolu ar Gaujas NP kā tūrisma galamērķa centrālo mārketinga platformu, stiprināt pozicionējumu ar dabā balstītu tūrismu un radīt pamatu ilgtspējīgai dabas un sociālā kapitāla izmantošanai.

 

Biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Dudko:

 

„Gaujas NP klastera izveide ir turpinājums Siguldas reģiona tūrisma biedrības jau divpadsmit gadu laikā īstenotajām aktivitātēm vienota galamērķa veicināšanai ārpus vienas pašvaldības robežām – tikai tagad vēl plašākā mērogā, aptverot vienu no populārākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem ārpus Rīgas. Tā kā klasteris ir atvērta struktūra, aicinām komersantus un citus partnerus sadarboties, kļūstot par klastera dalībniekiem vai sadarbības partneriem.”

 

Projekta partneri sadarbosies gan esošo pakalpojumu sniegšanā, gan jaunu produktu izstrādē, kā arī vienota interneta medija izveidē, kopīgu mārketinga aktivitāšu īstenošanā u.c. aktivitātēs.

 

Jau septembrī tiek uzsākts darbs pie vienotas Gaujas NP tūrisma identitātes – zīmola izveides, ilgtspējīgas tūrisma attīstības stratēģijas izstrādes Gaujas NP, tūrisma tirgus pētījumu monitoringa sistēmas izveides u.c. pasākumiem.

 

Savukārt oktobra sākumā ikvienam interesentam, kam rūp un interesē Gaujas NP, būs iespēja piedalīties klastera organizētā talkā Zvārtes ieža apkārtnē.

 

Klastera darbības nodrošināšanai izveidots birojs, kas darbojas Siguldā, atjaunotajā Siguldas dzelzceļa stacijas ēkā Ausekļa ielā 6 un atbalsta biroji – TIC Cēsīs, Valmierā un Līgatnē.

 

Projekts „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” atbalstīts Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) darbības programmā „Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātē „Klasteru programma”. Projekta kopējās izmaksas ir LVL 340 000, no tām ERAF finansējums LVL 296 500.

 

 

 

Klastera koordinators

Andris Klepers

 E-pasts: andris.klepers@va.lv

Tālr. 29419818

Projekta vadītāja

Inese Kukle

E-pasts: inesekukle@inbox.lv

Tālr. 29119797

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv