Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 14.oktobris  


Vidzemes mūzikas un kultūras centrs Cēsīs būs

LR Kultūras ministrijas paziņojums, ka ir apstiprināts 2009. gada 29.aprīlī LR Kultūras Ministrijā iesniegtais Cēsu pilsētas domes projekts „Daudzfunkcionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centra” izveide”, sola pozitīvas pārmaiņas Vidzemes reģiona kultūras dzīvē.

 

Modernais reģionālās nozīmes daudzfunkcionālais Vidzemes mūzikas un kultūras centrs nodrošinās kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājumu un kultūras darbinieku tālākizglītību ne tikai Cēsīm, bet visam Vidzemes reģionam. Piedāvājumā iekļautas dažādas vietējo un viesmākslinieku programmas, amatiermāksla, konferenču rīkošana, starptautiskas kultūras un mākslas sadarbības programmas, pilsētas mākslas galerijas izstādes. Ir paredzēts, ka jauna centra izbūvei būs plaša sociālekonomiska ietekme, īpaši veicinot tūrisma nozares attīstību reģionā.

 

13.oktobrī LR Kultūras ministrija informēja, ka „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveide” ietvaros iesniegtie Cēsu pilsētas domes, Rēzeknes pilsētas domes un Liepājas pilsētas domes projektu iesniegumi ir apstiprināti.

 

Jaunais Vidzemes mūzikas un mākslas centrs nesāks darboties kā jauna iestāde, bet kā reorganizēts esošais Cēsu Kultūras centrs (Raunas iela12), kas jau šobrīd veic kultūras funkcijas. Šīs ēkas, kas ir vietējas nozīmes kultūrvēsturisks piemineklis, stāvoklis ir kritisks. Šobrīd ēkā jau vairs nenotiek kultūras pasākumi un amatiermākslas mēģinājumi.

 

Jau ziņots, ka Cēsu novada pašvaldība augusta beigās no LR Kultūras ministrijas saņēma oficiālu vēstuli, kurā tika paziņots, ka ir apstiprināts Cēsu pilsētas domes iesniegtais projekts „Daudzfunkcionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” ar norādījumu to precizēt. Veicot precizēto projektu iesniegumu pārbaudi, atbilstoši lēmumiem par projektu iesniegumu apstiprināšanu ar nosacījumu, projektu iesniegumu vērtēšanas komisija konstatēja, ka lēmumos ietvertie nosacījumi ir izpildīti, līdz ar to Cēsu pilsētas domes projekta iesniegums ir apstiprināts. Cēsu pilsētas domes apstiprinātajam projektam „Daudzfunkcionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” kopējais projekta finansējums ir 4 116 210.66 LVL, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 3 489 568.48 LVL. Projekta līdzfinansējumu nodrošinās Cēsu novada pašvaldība, kā arī papildus finansējumu pašvaldība paredzējusi piesaistīt ERAF prioritātes „Policentriska attīstība” ietvaros.

 

Cēsu Kultūras centra rekonstrukciju plānots uzsākt 2010. gadā. Gatavojoties rekonstrukcijai, sākot ar oktobra mēnesi Cēsu Kultūras centrā ir izmaiņas amatierkolekīvu mēģinājumos, biļešu tirdzniecībā un mainās pasākumu norises vietas. Jāatzīmē, ka arī rekonstrukcijas laikā turpināsies kultūras norišu plānošana un organizēšana Cēsu pilsētai.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv