Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 19.augusts   Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 14.oktobris  


Novērstas nepilnības Cēsu rajona pašvaldības reorganizācijas plānā

2009.gada 13.oktobris

Informāciju sagatavoja Ilze Dišlere, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece.

Lai novērstu Cēsu rajona pašvaldības reorganizācijas plānā konstatētās nepilnības, Ministru kabinets otrdien, 13.oktobrī, apstiprināja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādātos noteikumus.

Noteikumi paredz Cēsu pašvaldības aģentūras "Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs" nodošanu Cēsu novada pašvaldībai, savukārt PHARE Pārejas programmas Sabiedrības integrācijas fonda projektu "Pedagogs – daudzveidīgas pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs" nodot Priekuļu novada pašvaldībai.

Tāpat noteikumi nosaka nekustamo īpašumu Cēsīs – Dzirnavu ielā 45 un Bērzaines ielā 5, nodošanas termiņus Cēsu novada pašvaldībai.

Saskaņā ar Rajona pašvaldību reorganizācijas likumu, rajona padomei līdz 2008.gada 31.decembrim bija jāpieņem reorganizācijas plāns, paredzot tajā visu institūciju, mantas, finanšu līdzekļu, tiesību un saistību nodošanu vietējām pašvaldībām un plānošanas reģioniem.

Atbilstoši likumam, ja rajona padome reorganizācijas plānā nav paredzējusi rajona pašvaldības institūciju, mantas, finanšu līdzekļu, tiesību un saistību nodošanu vai šis plāns citādi ir pretrunā ar normatīvo aktu prasībām, Ministru kabinets, lai novērstu plānā konstatētos trūkumus, izdod noteikumus par attiecīgās rajona pašvaldības reorganizāciju.

Rajonu reorganizācija ir daļa no vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas. Latvijā kopš šā gada 1.jūlija darbojas 109 novadi un deviņas republikas pilsētas: Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras un Ventspils.

Rajona pašvaldību funkcijas pakāpeniski, atbilstoši reorganizācijas plāniem, tiek nodotas vietējām pašvaldībām un plānošanas reģioniem.

Saskaņā ar likumu, rajona padomes pilnvaras izbeidzās šā gada 1.jūlijā un reorganizācijas plānu izpildi jāpabeidz ne vēlāk kā līdz šā gada beigām.

Papildu informācija:

Tālr.: 67770388; 26111123

E-pasts: Ilze.Dislere@raplm.gov.lv; prese@raplm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv