Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 14.oktobris  


Mērķis ir viens - samazināt maksu par siltumu

Ceturtdien 14.oktobrī Cēsu novada pašvaldības deputāti ārkārtas domes sēdē izskatīja investīciju plānu Cēsu siltumtīklu turpmākajai attīstībai. Siltumtīklu apsaimniekotāji gatavo projekta pieteikumu Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma saņemšanai šķeldas katlu mājas būvniecībai Rūpniecības ielā 13. Šķelda ir krietni lētāks kurināmais nekā gāze un tās izmantošana siltuma ražošanai, ļautu par 5% samazināt siltuma tarifu, kā arī mazinātu atkarību no gāzes cenas svārstībām.

  Siltuma jautājums Cēsīs ir  karsts, tāpēc debates par informatīvajā sanāksmē 7.oktobrī, gan ārkārtas domes sēdē bija ilgas un emocionālas. Novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsvēra –„ Mums ir veikti vairāki pētījumi par siltuma apgādes uzlabošanu, komiteju un domes sēdēs, darba sanāksmēs esam apsprieduši dažādas idejas apkures sistēmas uzlabošanai,  bet siltuma tarifs Cēsīs aizvien ir viens no augstākajiem valstī. Ir jāsper praktiski soļi, lai siltuma tarifu stabilizētu un samazinātu!” Arī Cēsu siltumtīklu uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ēriks Timpars apliecināja to, ka investīciju plāns izstrādāts ar mērķi, samazināt siltuma ražošanas un piegādes izmaksas, līdz ar to arī samazinot maksu par siltumu. Pēc viņa aplēsēm, 8MW šķeldas katlu mājas izbūve un siltuma trašu atjaunošana ir racionālākais ceļš šāda mērķa sasniegšanai.

Pēc pašvaldības pasūtījuma Rīgas Tehniskās Universitātes profesors Visvaldis Vrubļevskis veicis pētījumu par situāciju siltuma saimniecībā Cēsīs. Profesors atzina, ka centralizētā siltuma apgādes sistēma Cēsīs ir ļoti neefektīva. Ir gari, liela diametra siltuma pārvadi, kas rada līdz 25% lielus enerģijas zudumus. Ņemot vērā to, ka dzīvojamo māju rajoni Cēsīs ir visai izkliedēti, būtu lietderīgi apkures sistēmu decentralizēt un būvēt nelielas jaudas katlu mājas dzīvojamo rajonu tiešā tuvumā. Taču vispirms ir jāveic namu siltināšana un iekšējo tīklu un pievadu rekonstrukcija. Tādā gadījumā maksu par siltumu varētu samazināt līdz 0,65 – 0,89 latiem par m2. Taču lokālo katlu māju izbūve dos efektu tikai tad, kad būs veikta māju siltināšana. Pārejas periodā, kas varētu ilgt 10 - 12 gadus ( tas atkarīgs no tā cik raiti norisināsies namu siltināšana), saglabājama centralizētā siltumapgādes sistēma. Profesors ieteica Viestura ielas dzīvojamo namu rajonā īstenot siltumapgādes modernizācijas pilotprojektu, lai iedzīvotāji praktiski varētu pārliecināties par enerģētiskajiem un ekonomiskajiem ieguvumiem.

  Deputāti nolēma atbalstīt Cēsu siltumtīklu saimniecības investīciju plānu, tādējādi dodot iespēju siltumtīklu apsaimniekotājiem startēt konkursā par ES struktūrfondu līdzfinansējuma saņemšanai šķeldas katlu mājas uzstādīšanai Rūpniecības ielā 13. un siltuma trašu rekonstrukcijai.

Informāciju sagatavoja Andris Vanadziņš

sabiedrisko attiecību speciālists t.64121677; 26479606Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv