Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 14.novembris  


Cēsnieki gūst dāņu pieredzi

Vienas dienas pieredzes apmaiņas braucienā uz Kopenhāgenu devās Cēsu pilsētas domes izglītības metodiķe, lai uzzinātu dāņu pieredzi bērnu datorizēto rotaļu laukumu izveidē.

 

Pieredzes apmaiņā no Latvijas devās Cēsu pilsētas domes Izglītības metodiķe Dzintra Kozaka, LR Bērnu un ģimenes lietu ministrijas sekretāre Iveta Zalpētere, Cēsu Bērnu un jauniešu centra direktore Dzidra Matuseviča un Gunta Vīksne, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Projektu departamenta direktore.

 

Latvijas interesenti ieguva pieredzi un klātienē aplūkoja un izmēģināja vienā no 25 Dānijā izveidotajiem datorizētajiem sporta un rotaļu laukumiem. Šādi laukumi izveidoti, sekojot mūsdienu moderno tehnoloģiju iespējām un izplatību bērnu un jauniešu vidū. Ņemot vērā, ka bērni un jaunieši ļoti daudz laika pavada pie datora, ir rasta iespēja nodarbināt jaunatni fiziski un garīgi - izmantojot datoru, iespējams papildus arī sportot un attīstīt savas zināšanas.

 

Katram jaunietim, kas vēlas apmeklēt laukumu izsniedz karti (līdzīga kredītkartei) ar personalizētu kodu, kas krāj dažādu informāciju par laukuma izmantošanu. Laukumā bērnam ir iespēja gan sportiski apgūt matemātiku, alfabētu, trenēt atmiņu un aktīvi atpūsties. Laukumā esošajās aktivitātēs jaunietis var iesaistīties viens, var spēlēties vairāki, kā arī iespējams doties uz laukumu kopā ar vecākiem, jo laukums piedāvā dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Pie tam, jaunietis var sekot līdzi aktivitātēm uz laukuma arī no sava mājas datora.

 

Iespēju par šādu laukumu izveidi Latvijā jau ir domāts. Dzintra Kozaka secina, ka tā būtu lieliska bērnu un jauniešu vides pilsētā papildināšana. Atsevišķas papildierīces no aplūkotā laukuma drīz tiks uzstādītās arī Latvijā.

 

Šāds laukums izmaksā aptuveni 50 000 Ls un pašlaik pasaulē ir tikai 25 šādi bērnu laukumi.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS ATTĪSTĀS

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T. 64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv