Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 14.novembris  


Latvijas universitātes mecenātu stipendijas saņem Cēsu ģimnāziju absolventes

Pasniegtas LU mecenātu stipendijas Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju ieguvusi Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente Alise Šulte.  Kristapa Morberga stipendiju ieguvusi Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente  Ieva Jonaite.

 

Latvijas Universitātes (LU) Fonda stipendiātu saimei piepulcējušies 106 šā akadēmiskā gada stipendiāti, kuri, pateicoties mecenātu un labvēļu atbalstam, ieguvuši kādu no LU Fonda stipendijām. Šogad stipendiju fonda apjoms  ir 160 500 latu; vienas stipendijas apjoms ir no 750 līdz 5500 latiem gadā.

 

Šajā akadēmiskajā gada LU Fonds piedāvāja četras stipendiju programmas:

·         LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendija – izcilniekiem, sabiedriski aktīviem un motivētiem studentiem.

·         Stipendija „Ceļamaize” 12.klases skolēniem – topošajiem LU studentiem un zinātniekiem.

·         Jauno pētnieku stipendijas dažādu zinātņu nozaru un fakultāšu labākajiem studentiem – humanitāro, sociālo un eksakto zinātņu studentiem.

·         Korporāciju un mūža akadēmisko organizāciju stipendijas.

 

2011./2012.ak. gadā uz stipendijām pretendēja 400 studentu no LU, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Vidzemes Augstskolas (ViA) un Rīgas ekonomikas augstskolas. Lielākais konkurss jau trešo gadu pēc kārtas bija uz Ernesta Felsberga stipendiju – šogad stipendijai bija pieteikušies 17 studenti, no kuriem stipendiju ieguva divi labākie.

 

Ik gadu liels konkurss ir uz LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendiju, šogad uz vienu LU Kristapa Morberga stipendiju pretendēja pieci studenti, kam vidējā atzīme ir virs 7,5 ballēm, kas ir sabiedriski aktīvi un motivēti studijām.. Tāpat liela interese bija par šogad nodibinātajām jaunajām stipendijām – Žaņa Lapuķa piemiņas stipendiju un „Euroaptiekas” farmācijas stipendiju.

 

 

Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju 1999.gadā iedibināja LU rektora prof. E.Felsberga mazdēls Guntis Bērziņš ar mērķi atbalstīt spējīgus un centīgus LU humanitāro zinātņu studentus. Šo gadu laikā kopā piešķirta 21 stipendija. Vienas stipendijas apmērs ir 1800 latu. Šogad stipendiju ieguva: Alise Šulte un Ieva Rodiņa.

 

Šogad Ernesta Felsberga stipendiju ieguvusi LU Vēstures un filozofijas fakultātes studente, Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente Alise Šulte.

 

Alisi aizrauj aizvien jauni izaicinājumi, brīvo laiku labprāt pavada, izzinot vēsturi, mitoloģiju, arhitektūru, kino, senās dejas, kā arī piedaloties debatēs. Par ceļu uz stipendiju stāsta:

 

„Jau studējot Cēsu Valsts ģimnāzijā, uzskatīju, ka ir muļķīgi nepiedalīties piedāvātajos projektos un neuzņemties jaunus izaicinājumus. Šāda filozofija pavadīja arī visu vēstures bakalaura studiju laiku un turpinās arī vēstures maģistrantūras studijās. Tādēļ arī esmu centusies nekad nepalaist garām iespēju piedalīties kādā vēstures konferencē, arheoloģiskajos izrakumos, apmaiņas braucienos vai vienkārši sadraudzības projektos.

 

Uzņemoties Grobiņas skandināvu kolonijas keramikas analīzi, labi apzinos, cik šī tēma ir komplicēta. Keramikai esot sliktā stāvoklī un izrakumu pierakstiem atrodoties dažādu valstu arhīvos, šogad gaida ļoti intensīvs darbs dažādu valstu pagrabos. Tomēr potenciālās zināšanas, ko šo darbu veicot var iegūt, ir pārāk vilinošas, lai uzņemtos ko vieglāku. Tādēļ arī šī stipendija ir neaprakstāms atspaids, jo šajā gadījumā uzturēt stabilu darbu paralēli maģistra darba veikšanai būtu neiespējami.”

 

Kristaps Morbergs (1844-1928) ir ievērojamākais LU mecenāts. 2011./2012.akadēmiskajā gadā Kristapa Morberga stipendiju ieguvuši 27 studenti no trim augstskolām

 

Šogad Kristapa Morberga stipendiju izdevies iegūt RTU studentei, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventei Ievai Jonaitei.

 

Ieva brīvajā laikā izzina latviešu tautas kultūras mantojumu, viņas galvenā aizraušanās ir dejas, kā arī labprāt laiku pavada aktīvā atpūtā. Par stipendijas iegūšanu stāsta:

 

„Attīstība un sevis pilnveidošana vienmēr ir bijis mans galvenais dzinējspēks. Nekad neesmu baidījusies izaicināt savas spējas. Esmu pabeigusi Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju komercnovirziena klasi, pēc tam gadu pavadīju Panamā un studēju Panamas universitātē. Pēc atgriešanās Latvijā iestājos RTU materiālu tehnoloģiju un dizaina programmā, bet maģistrantūras studijas uzsāku transporta sistēmu inženierijas programmā. Šobrīd aktīvāk iesaistos zinātniskajā darbā un gatavojos rakstīt maģistra darbu par ļoti interesantu tēmu saistībā ar bezpilota lidaparātu izmantošanas iespējām Latvijas tautsaimniecības uzdevumu risināšanai.

 

Pieteikties dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijai ierosināja institūta darbinieki. Sākotnēji neloloju lielas cerības, jo stipendiātu skaits ir ļoti mazs salīdzinājumā ar visu RTU studentu saimi, tāpēc vēl jo vairāk manas kandidatūras apstiprināšana apliecina milzīgu atzinību! Būt Kristapa Morberga stipendiātei ir liels gods un vienlaicīgi arī atbildība. Paldies visiem, kas palīdzējuši man kļūt par vienu no šā īpašā pagodinājuma īpašniekiem.”

Attēlos: Ernesta Felsberga stipendijas ieguvēja Alise Šulte un Kristapa Morberga stipendijas ieguvēja Ieva Jonaite.

 

Papildu informācija:

Laine Dobulāne, LU Fonda komunikācijas speciāliste

Tālr. 672 44 120

E-pasts: laine.dobulane@fonds.lv

www.fonds.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv