Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 14.novembris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

4. novembris. Pusdienas laikā pašvaldības policijas ekipāžai jādodas uz Dukuriem, jo tur kāda dzīvokļa mītnieks nespēj padzīt no apartamentiem iereibušu sievieti. Esot taktiski vairakkārt norādījis viņai uz durvīm, minējis, ka labprāt pabūtu viens, lai sakārtotu domas, bet iereibusī sieviete, viegli šūpodamās, aizvien sēdēja uz virtuves ķeblīša. Tad pēkšņi pacēla galvu, veltīja mītniekam skatienu, kurā mijās alkas, cerību trauslums, nepaēstas brokastis un teica – „Labi, es aiziešu, bet, kas paliks tev? Zini, mana iereibusī atnākšana ir vienīgā dzīvības zīme tavā sastingušajā dzīves bildē,”  zemā, kairi piesmakušā balsī teica sieviete, piecēlās un aizgāja, atstājot vien izteiksmīgu „Chanel 2,3 promilles”  aromu gaisā un bezgala smeldzi mītnieka sirdī. Kad atsteidzās kārtības sargi, mītnieks stāvēja virtuvē viens. Pār labo vaigu vēlās asara, bet kreisais bija sastindzis. Viņš gandrīz nedzirdami izdvesa – a, ja nu viņai ir taisnība? Noslīdēja uz ķeblīša un tur arī palika, viegli šūpodamies…

Nākošajā dienā jau septiņos no rīta policistiem bija jāsteidz uz spēļu zāli, kur principiālu diskusiju ar apsargiem bija uzsācis kāds iereibis vīrs. Viņš, raugi, apņēmies Latvijas veiksmes stāstam pievienot arī savu personīgo, laimējot pilnu ķešu skanošā. Jo zināms taču, ka jebkurš veiksmes stāsts sākas tad, kad kabata ir pilna. Un akurāt rīta agrumā intuīcija viņam saldi čukst ausī – skanošais būs. Kārtības sargi vīram norādīja, ka reibumā ir grūti atšķirt, kas ir saldā čukstētāja intuīcija vai muļķība. Ieteica atžirgt un tad pakonsultēties ar intuīciju, ja tā vēl būs runājama. Vīrietis pateicās par padomu un steigšus devās mājup.

6.novembris. Divos naktī bija jāsteidzas uz Stacijas laukumu, kur bārā divi nezināmie aplaupīja vīrieti.  Cietušais pastāstīja, ka viņam atņemti 50 lati. Tika uzsākta laupītāju meklēšana un pēc dažām stundām, veiksmīgi sadarbojoties pilsētā patrulējošām policijas vienībām, abi nezināmie tika aizturēti un kļuva par zināmiem aizdomās turamajiem.

7. novembris. Videonovērošanas dežurants ziņoja, ka Vienības laukumā satiksmi regulē ļoti pastāvīgais pašvaldības policijas klients. Un neba tā vienkārši regulē, bet apvieno to ar aizrautīgu dungošanu un dejas soļiem. Kārtības sargiem ļoti pastāvīgais klients paskaidroja, ka ņēmis piemēru no Taizemes satiksmes regulētājiem un lūkojis ienest prieku mazpilsētas centrā, izpildot senu tantrisko deju ar dīvainu nosaukumu Lambada. „ Johai’ nūģi gatavie, i nepasmaida, brauc garām kā skābputru saēdušies,” vilšanos par publikas neatsaucību neslēpa ļoti pastāvīgais. Kārtības sargi pieļāva, ka priekšnesums nav bijis gana spridzinošs un nogādāja klientu dzīves vietā pieslīpēt dejas soļus un vairot priekšnesuma horeogrāfisko jaudu.

Divos naktī jādodas uz Rīgas ielu, kur ārdās kāds bijušais vīrs. Lauž durvis un grasās sist bijušo sievu.  Kārtības sargi vīram norādīja, ka džentelmeņi šādi nerīkojas. Viņš piekrita, salika somā noderīgas mantas un devās prom nosakot, ka jau te neļauj pēc sirds patikas atpūsties, tad ies, ka viņš uz darbu un strādās.

Vēl pēc brīža zvanīja satraukta meita un sūdzējās, ka tēvs dzērumā ārdās. Ieraugot policijas darbiniekus, vīrietis rimās, bez iebildēm paņēma kārtības sargu pasniegto karti ar iezīmētu skrējiena apkārt Cēsīm maršrutu un devās distancē nomierināt nervus.

8.novembri. Vakarpusē saņemta ziņa, ka kāda nama pagalmā iereibuši vīrieši aktīvi diskutē, kā argumentu izmantojot beisbola nūjas. Kad atsteidzās kārtības sargi, pagalmā bija vien divi cietušie, kas tika nogādāti slimnīcā. No piedāvājuma rakstīt iesniegumu par incidentu viņi atteicās, paši domāšot, kā uzlabot argumentāciju.

Vēl pēc brīža sūdzība no Gaujas ielas iedzīvotājiem – trīs vīrieši skaļi bļaustoties. Izbraucot kārtības sargi sastapa trīs personas bez noteiktas dzīves vietas, kas tik aizrautīgi apsprieda Latvijas veiksmes stāstu un pauda sajūsmu un lepnumu par to, ka mūsu valsts ir piemērs visai Eiropai un ne tikai, ka nepamanīja, ka viņu patriotiskais diskurss traucē naktsmieru Gaujas ielas iedzīvotājiem. Pēc policistu aizrādījuma personas devās paust sajūsmu uz nomaļāku vietu.

9.novembris. Vakarpusē ugunsgrēks Katrīnas ielā. Pašvaldības policijas darbinieki steidza palīgā glābējiem un nama iedzīvotājiem.

Pēc pusnakts saņemta ziņa, ka Kungu ielā guļ jauneklis. Pamodināts kārtības sargiem  stostījās, ka pats nezina, kā kas tāds gadījās. Apsolījās vairāk tā nedarīt un pieklājīgi palūdza aizvest viņu pie mammas. Policisti tā arī izdarīja.

10. novembris. Vakarā ģimenes skandāls Lenču ielā. Vīrs bija netaktiski pārtraucis sievas vien dažas stundas ilgušo tēlaino stāstījumu par to, cik augstu pievienoto vērtību brīvdienās spēj radīt citi vīri, un sācis enerģiski apšaubīt sievas spriešanas spējas. Kad ieradās kārtības sargi, pāris vienojās, ka sieva runās drusku mazāk, bet vīrs vairs nešaubīsies par viņas spriešanas spējām. Sieva pieņēma miera izlīgumu un iesniegumu policijai nerakstīja. Vēls, ziniet, uz gultu jāpošas, un ja nu šonakt sanāk no viņa kāda pievienotā vērtība..,

No rīta sešos policistiem jāsteidz šķirt kautiņš kādā degvielas uzpildes stacijā. Uzbrucēji vīkšēja dūres, bet cietušais ieslēdzies tualetē un sauc pēc palīdzības. Kad atbrauca kārtības sargi, kaušļi jau bija aizbēguši, bet cietušais, aizvien ieslēdzies tualetē, krampjaini žņaudzot rokās tualetes papīra rullīti, sauca pēc palīdzības. Ieraudzījis glābējus, atviegloti nopūtās un pieklājīgi palūdza aizvest viņu mājās.  

11. novembris. Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants ziņoja, ka uz Pils parka dīķa tiltiņa līgojas kāds vīrs ar makšķeri. Turas pie zvejas rīka, cik spēka, lai saglabātu līdzsvaru, bet līgošanās amplitūda bīstami palielinās. Kārtības sargi nestabilo makšķernieku nocēla no tiltiņa pirms slaidas ielīgošanas dīķī un ieteica koncentrēt spēkus mājup ceļam.

Vakarā atkal ģimenes skandāls, šoreiz Vaives ielā. Kad ieradās kārtības sargi, konflikts jau bija atrisināts. Sieva devusies prom, bet vīrs strinkšķināja mandolīnu un izjusti dziedāja Boba Mārlija izpildīto „No woman, no cry”…

Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv