Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 14.decembris  


Var pieteikt projektus Eiropas Sociālā fonda finansējumam izglītības un studiju programmu kvalitātes uzlabošanai

Var pieteikt projektus Eiropas Sociālā fonda finansējumam izglītības un studiju programmu kvalitātes uzlabošanai 

2005.gada 14.decembris.

Informāciju sagatavoja Inita Blačforda, Profesionālās izglītības attīstības aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste.

Profesionālās izglītības attīstības aģentūra (PIAA) atkārtoti izsludina atklāto konkursu projektu pieteikumiem divās Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitātēs "Izglītības programmu uzlabošana sākotnējā profesionālajā izglītībā ekonomikai svarīgās nozarēs" (3.2.1.) un "Studiju programmu īstenošana un studiju procesa kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu un tehnoloģiju ietilpīgās nozarēs" (3.2.3.2.).

ESF aktivitātē "Izglītības programmu uzlabošana sākotnējā profesionālajā izglītībā ekonomikai svarīgās nozarēs" var plānot profesionālās izglītības programmu uzlabošanu vai jaunu programmu izstrādi un īstenošanu (t. sk. paredzot jaunu audzēkņu uzņemšanu), kā arī izglītības programmu satura aktualizāciju vai izstrādi, mācību priekšmetu, mācību prakses, patstāvīgo darbu satura un metodiskā nodrošinājuma izstrādi, mācību metožu pilnveidi, mācību priekšmetu vai kursu īstenošanu. Projektos var paredzēt arī mācību aprīkojuma uzlabošanu atbilstoši izglītības programmu īstenošanas prasībām.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2006. gada 14. februāris. Projektus var pieteikt valsts un pašvaldību profesionālās izglītības iestādes. Kopējais pieejamais finansējums aktivitātes īstenošanai ir 7 028 040 lati. Atkārtotu konkursu projektu pieteikumiem PIAA izsludina par aktivitātē atlikušo pieejamo finansējumu — 3 598 227 LVL. Minimālā plānojamā projekta summa ir 6800 LVL, maksimālā - 136 000 LVL.

Projekta ilgums var būt no viena līdz diviem gadiem. Projekta pieteicējam ir nepieciešama pieredze sākotnējas profesionālās izglītības programmu īstenošanā. Pieredzi jāpamato kvalitatīvā aspektā – izglītības iestādei un/vai programmai jābūt akreditētai vai jaunas programmas izstrādes gadījumā – akreditētai līdzīgā izglītības programmu tematiskajā grupā.

ESF aktivitāte "Studiju programmu īstenošana un studiju procesa kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu un tehnoloģiju ietilpīgās nozarēs" paredz jaunu studiju programmu, kursu, moduļu un mācību metodisko materiālu izstrādi un esošo studiju programmu uzlabošanu, kā arī mācību metožu pilnveidi, studiju kursu un mācību materiālu izstrādi svešvalodā un studiju programmu īstenošanu (studentu uzņemšanu). Projektos var paredzēt arī speciālās literatūras iegādi, auditoriju un laboratoriju aprīkojuma uzlabošanu atbilstoši studiju programmu īstenošanas prasībām, ja tiek paredzēta studiju programmu uzlabošana vai īstenošana.

Projektus var pieteikt augstākās izglītības iestādes. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2006. gada 26. janvāris. Kopējā summa aktivitātes ieviešanai ir 9 745 725 LVL. Konkurss izsludināts par atlikušo pieejamo finansējumu – 4 453 080 LVL. Minimālā viena projekta summa var būt 34 000 LVL, maksimālā - 204 000 LVL. Minimālais projektu ilgums šajā aktivitātē ir viens gads, maksimālais - divi gadi.

Pirmo reizi atklāto konkursu projektu pieteikumiem abās aktivitātēs PIAA izsludināja 2004. gada 1.oktobrī un saņēma kopumā 144 projektu pieteikumus, no kuriem apstiprināti 84 projekti. ESF finansējums ir 75% no projekta kopējām attiecināmām izmaksām, bet 25% veido nacionālais vai privātais finansējums.

Laika posmā no 2004. — 2006. gadam no ESF izglītībai ir pieejami 48,3 miljoni LVL. Profesionālās izglītības attīstības aģentūra kā otrā līmeņa starpniekinstitūcija Eiropas Sociālā fonda apguvē administrē deviņu atklāto konkursu ieviešanu izglītībā.

Papildu informācijai: Tālr: 7814326. E-pasts: inita.blacforda@piaa.gov.lv.
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv