Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 6.jūnijs   Vārda dienu svin: Ingrīda, Ardis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 14.decembris  


Notiek konference "Kultūras ieguldījums ekonomikā"

 

2005.gada 13.decembris.

Informāciju sagatavoja Dainis Miķelsons, kultūras ministres preses sekretārs.

Pēc kultūras ministres Helēnas Demakovas iniciatīvas rīt, 14.decembrī, "Bowlero" centrā notiks konference "Kultūras ieguldījums ekonomikā". Konference sāksies plkst.10.

Konferences mērķis ir analizēt kultūras ekonomisko potenciālu, kas daudzveidīgās formās izpaužas tūrisma nozarē, radošo industriju un kultūras uzņēmējdarbības attīstībā. Iecerēts pārrunāt kultūras un ekonomikas mijiedarbību, iepazīties ar citu valstu veiksmīgo pieredzi, tai skaitā – stratēģisku investīciju kultūras objektos ekonomisko atdevi.

Konferences ieceri ministre jau oktobra vidū pārrunāja ar Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas prezidenti Irēnu Riekstiņu, tūrisma kompānijas "Latvija Tours" vadītāju Gundegu Zeltiņu un tūrisma operatora "Tez Tour" direktoru Baltijas valstīs Konstantīnu Paļgovu.

Pēc kultūras ministres domām vīzija ir ļoti skaidra – Rīgai jābūt konferenču centram. Kā zināms, jau nākamgad pasaules standartiem atbilstošs konferenču centrs būs Dailes teātrī. Šādi konferenču centri tiks izveidoti arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā jeb "Gaismas pilī", Laikmetīgās mākslas muzeja un Akustiskās koncertzāles ēkās. "Jaunie trīs brāļi" būs ne tikai kultūras celtnes, bet arī moderni konferenču centri, kas sekmēs tūristu pieplūdumu Latvijā un dos pamatīgu atdevi tautsaimniecībā. "Rīga ir skaista pilsēta, bet, lai to vēlētos apmeklēt aizvien vairāk un vairāk tūristu, ir pēdējais laiks strauji sekmēt konferenču tūrisma attīstību," norāda ministre, uzsverot, ka pēdējais laiks ir saprast to, ka kultūra nav patērējoša joma.

Konferencē aicināti piedalīties 75 sabiedrībā pazīstami eksperti un praktiķi no tādām kultūras un radošo industriju jomām kā dizains, audiovizuālā māksla, reklāma, tūrisms Latvijā, Somijā un Lielbritānijā.

Konferences pirmajā daļā "Radošums un kultūras mantojums – Latvijas ekonomikas izaugsmei nozīmīgi resursi" uzstāsies sociologs Aigars Freimanis ("Ekonomika un kultūra Latvijas sabiedrības skatījumā"), Stokholmas Universitātes docents Karlis Goppers ("Izmaksas un ieguvumi investējot kultūrā: finanšu un ekonomiskā analīze"), Lielbritānijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģijas un plānošanas nodaļas vadītāja Karolīna Punga ("Lielbritānijas bibliotēkas ekonomiskās ietekmes mērījumi"), organizācijas "Inspiration Riga" mārketinga direktors Rikards Berugs ("Vai ir tūrisms bez kultūras?") un Kultūras ministrijas valsts sekretārs Daniels Pavļuts ("Radošās industrijas.lv").

Savukārt par pozitīvajiem projektu piemēriem stāstīs Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars ("Rīgas operas festivāls"), Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders ("Cēsis 800 – ilgtspējīga projekta piemērs"), Ventspils pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Aldis Ābele ("Ventspils Livonijas ordeņa pils"), arhitekts Jānis Dripe ("Rīgas faktors kultūrekonomiskajos procesos") un reklāmas aģentūras "Zoom" direktors Ēriks Stendzenieks.

Konferencē notiks arī paneļdikusija "Kultūra un nauda: resursi un rezultāti", kuru vadīs žurnālists Jānis Domburs un kurā piedalīsies Daniels Pavļuts, Valsts kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe, valsts aģentūras "Jaunie trīs brāļi" direktors Zigurds Magone, uzņēmējs, Kultūras atbalstītāju padomes loceklis Māris Gailis, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Raita Karnīte, festivāla "Pārsteidzošā Latvija" producente Leonarda Ķestere, arhitekts Andris Kronbergs un "BDG" direktore Brigita Rozenbrika.

Tālr. 7078153 Mob.t. 6304452 e-pasts: dainis.mikelsons@km.gov.lv
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv