Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 14.decembris  


Aptaujas "Gada cilvēks 2005" titulu ieguvēji

Aptaujas "Gada cilvēks 2005" titulu ieguvēji

 

"Gada cilvēks 2005" - komponists Juris Krūze.

"Par emocionāli piesātinātu režiju izglītojošos sarīkojumos" - CPĢ direktores vietniece Inese Lāce.

"Par videi draudzīgu saimniekošanu" - Nītaures pagasta zemniece Gaida Krūmiņa.

"Par mērķtiecību Jaunpiebalgas attīstībā" - Jaunpiebalgas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs.

"Par uzņēmuma darbību starptautiskā apritē" - "M.E. Lat.Lux" direktors  Māris Gailis.

"Par sporta veterānu kustības gara uzturēšanu" - rajona sporta dzīves koordinators Gunārs Dumbris.

"Par sabiedrisko rosību līdzcilvēku stiprināšanā" - Latvijas kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļas vadītāja Raita Randare.

 

“Gada cilvēks” – Juris Krūze

 

Jānis Gabrāns

 

Šī gada nogalē Cēsu kultūras dzīvi uzjundīja kāds īpašs notikums –

vietējo amatiermākslinieku iestudētais mūzikls “Mazais Princis”.

 

  Pazīstamajam Antuāna de Sent – Ekziperī darbam mūziku uzrakstīja cēsnieks Juris Krūze. Jāteic, viņš šajā jomā  nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Jura mūzika un dziesmas skanējušas ne vienā vien Cēsu Tautas teātra izrādē, 2002.gadā ar panākumiem izskanēja viņa un Ingas Cipes kopīgi veidotais uzvedums “Ziemassvētku brīnums”. Tieši tas bijis izšķirošais stimuls lēmumam rakstīt mūziklu.

   “Ideja par kaut ko lielāku bija sen. Pēc “Ziemassvētku brīnuma” sapratu, ka to var paveikt. Ilgu laiku meklēju literāro materiālu. Paralēli centos noskatīties mūziklus, lai izprastu likumsakarības. “Mazais Princis” laikam kaut kur zemapziņā sēdēja, jo bija lasīts un pārlasīts. Man patīk grāmatā akcentētās domas, kas aktuālas visos laikos – pieradināšana, atbildība. Šķiet, galapunktu pielika Liepājas teātrī redzētais Raimonda Paula mūzikls “Dāmu paradīze”, kas veidots pēc Emīla Zolā darba motīviem. Tad sapratu, ka arī de Sent - Ekziperī varētu mēģināt ielikt mūziklā. Iedrošināja arī tas, ka mēģinājumi Latvijā jau bijuši,” stāsta J. Krūze.

   Tad sekoja deviņi mēneši radoša darba, kad tapa muzikālais materiāls. Dziesmu tekstus rakstīja Lauma Daugiša, bet, kā saka J. Krūze, bijuši radošie brīži, kad mūzika devusies rokā ļoti raiti, un bijusi vajadzība pēc vārdiem, tāpēc dažai dziesma arī vārdus uzrakstījis pats.

   Domāju, nekļūdīšos teikdams, ka orģinālmūzikls amatiermākslas kolektīviem ir kas īpašs, un Latvijā tādi bieži nav dzirdēti. Tas arī bija viens no galvenajiem akcentiem, ko cilvēki minēja, iesakot Juri Krūzi “Gada cilvēka” titulam. Un pamatoti, jo mūzikls izraisījis patiesas emocijas un skatītāju atzinību.

   Autors uzsver, ka svarīgi bijis, lai mūziklā būtu iesaistīti tikai cēsnieki.

   “Tā teikt, pārbaudīt -  varam vai ne. Tagad pēc četrām nospēlētām izrādēm varu teikt, ka varam. Nu jau sāku redzēt savas ieceres, kas vēl pēc laika varētu pilnībā īstenoties. Arī aktieri vairs neatdzied dziesmu, bet izdzīvo to. Protams, vēl jau līdz perfektam rezultātam tālu, bet, tikai spēlējot izrādes, var redzēt, ko vēl nepieciešams mainīt,” saka J. Krūze.

   Izrādē piedalās ļoti kupls dalībnieku skaits – Cēsu Tautas teātra aktieri, modes deju grupa “Viva” un Cēsu 1.pamatskolas vokālā grupa.

   Nospēlētas četras izrādes, un visās Cēsu kultūras centra zāle bijusi pārpildīta, un skatītāju vētrainie aplausi ir vislabākais apliecinājums autora, režisoru un dalībnieku darbam. Savākt Cēsīs četrās izrādes pilnu skatītāju zāli, it īpaši pašmāju kolektīvu iestudējumam, tas ir nopietns pieteikums. Acīmredzot, ar “Mazo Princi” ir trāpīts desmitniekā, un tas ir pierādījums, ka arī mazs cinītis var gāzt pamatīgu vezumu. Izrāde izvirzīta arī Latvijas amatierteātru skatei “Gada izrāde”.  

   “Mums vajadzētu šo darbu iznest plašākās tautās, jo nebija jēgas to darīt, ja nospēlēsim vien dažas izrādes. Nerunāšu par mūzikas rakstīšanu, man tas patika un to darīju. Tur taču ielikts liels darbs, ko ieguldījuši aktieri, dziedātāji, dejotāji un, manuprāt, šo izrādi bez bažām varam rādīt arī citviet Latvijā,” saka J. Krūze. 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv