Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 14.decembris  


Šodien Cēsu kultūras centrā spēlēs senās mūzikas ansamblis - HORTUS MUSICUS (Igaunija)

Piektdien, 2007.gada 14.decembrī pl.19.00 Cēsu Kultūras centrā

Uzstājas dzīvā leģenda – senās mūzikas ansamblis HORTUS MUSICUS no Igaunijas. Tā mākslinieciskais vadītājs – Andress Mustonens.

 

Programmā: Ziemassvētku gaidās

 

Uz kādas no senās Tallinas ieliņām lepni paceļas 15.gadsimta Vārtu tornis (Värvatorn), kas jau ilgu laiku ir senās mūzikas ansambļa Hortus Musicus dzimtās mājas. Igauņu mūzikā šis ansamblis ir tikpat unikāls kā Vārtu tornis – Tallinas pilsētas mūra balsts. Un tikpat nesatricināms, jo šogad svin savu 35.dzimšanas dienu un ir visvecākais senās mūzikas ansamblis Eiropā.

 

Ansambli Hortus musicus (Burvju dārzs) 1972. gadā nodibināja dedzīgais entuziasts, izcilais senas mūzikas lietpratējs un vijolnieks-virtuozs Andress Mustonens, un tas uzreiz atrada savu nišu mūzikas pasaulē. Ansamblis sāka atskaņot seno mūziku, kas toreizējā Padomju Savienībā praktiski neskanēja un arī Eiropā interesēja vienīgi speciālistu loku. Taču tā bija tieši tā mūzika, kas saskanēja ar jauno mākslinieku centieniem atrast aizmirstajā vēsturiskajā slānī kaut ko oriģinālu un mūsdienīgu. Senatnes jēdzienu viņi attiecināja tikai uz notīm, bet pati mūzika ik koncertā dzima no jauna.

 

Biļetes cena: Ls 2, 00 un Ls 1,00. Nopērkamas jau  iepriekšpārdošanā Cēsu Kultūras centrā

 

Informāciju sagatavoja

Ija Garoza

Cēsu kultūras centra direktoreAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv