Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 4.jūnijs   Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 14.decembris  


Top Cēsu viduslaiku pils makets

Šā gada novembrī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu ir uzsākta Cēsu viduslaiku pils maketa izgatavošana.

 

Cēsu viduslaiku pils līdz mūsdienām saglabājusies drupu stāvoklī – zuduši torņu un korpusu jumta segumi, pilnībā sagrauti divi no četriem korpusiem, savukārt no abiem pārējiem saglabājušās tikai ārsienas. Pilsdrupu apmeklētājiem šādā situācijā ir grūti gūt pilnvērtīgu priekšstatu par pils kādreizējo izskatu. Lai uzlabotu pils vēsturiskā apjoma uztveri, ir uzsākta Cēsu pils maketa izgatavošana.

 

Makets paredzēts kā arhitekta un mākslinieka kopdarbs, kam būs gan informatīva nozīme, gan mākslinieciska vērtība. Maketā tiks attēlots pils 16.gs. sākuma arhitektoniskais veidols, kad pēc Livonija ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga valdīšanas laikā (1494.-1535.) veiktajām pārbūvēm pils ieguva to izskatu, no kura šodien saglabājušas vairs tikai drupas. Pils maketa izgatavošana uzticēta tēlniekam Matiasam Jansonam. Nepieciešamās konsultācijas sniedz Cēsu pilsdrupu arhitekts Artūrs Lapiņš (SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”) un pilsdrupas apsaimniekojošās Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” darbinieki.

 

Saskaņā ar M. Jansona piedāvāto māksliniecisko risinājumu, no bronzas izgatavotais pils centrālās daļas makets tiks uzstādīts uz granīta akmens, kura forma atveido pils novietojumu uz aizsarggrāvju ieskauta pakalna. Darbus paredzēts pabeigt 2008.gada maijā, kad līdz tūrisma sezonu tiktu atklāts jaunais Cēsu pils kompleksa apskates objekts. Makets tiks novietots Pils dārzā un būs pieejams apskatei visiem Cēsu pils kompleksa apmeklētājiem.

 

Gundars Kalniņš

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos

Tālr.: 4127756, 26411019

gundars.kalnins@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv