Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris   Vārda dienu svin: Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 15.janvāris  


Šķiro. Un zini, kāpēc!

Kāpēc atkritumi ir jāšķiro? – jautājums, uz kuru atbildi, šķiet, ir meklējis ikviens no mums. Tiem iedzīvotājiem, kuri vēl līdz galam nav novērtējuši atkritumu šķirošanas nozīmi dabas resursu taupīšanā un atkritumu apsaimniekošanas izmaksu mazināšanā, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO) ir izstrādājusi bukletu „Šķiroto atkritumu cikls”.

Buklets ietver informāciju par astoņiem atkritumu veidiem, ko iespējams atšķirot no sadzīves atkritumiem - sākot no jau ierastajiem papīra, polietilēna, PET pudelēm, stikla un metāla, un beidzot ar nolietotu elektrotehniku, zaļajiem un celtniecības atkritumiem. Buklets ļauj vizuāli izsekot, kā atkritumi pārvēršas par izejmateriāliem un nonāk atpakaļ pie mums nu jau kā jaunas preces vai iepakojumi un kāds ir ieguvums gan iedzīvotājiem, gan apkārtējai videi šos atkritumus šķirojot.

Buklets tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. ZAAO idejai par šāda bukleta nepieciešamību atbalstu sniedza arī vairākas Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldības.

Buklets pieejams ZAAO EKO laukumos, kā arī to plānots izplatīt Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldībās.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vad. v.i.

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv