Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 15.februāris  


Cēsīs risina atkritumu apsaimniekošanas problēmu

Pagājušajā mēnesī Cēsu pilsētas domes pārstāvji aicināja uz sarunu namu un atkritumu   apsaimniekošanas uzņēmumus, pašvaldības policijas pārstāvjus, kā arī un citas iesaistītās puses, lai risinātu Cēsu pilsētā radušos situāciju par atkritumu savākšanu daudzdzīvokļu māju kvartālos.

 

Tikšanās reizē tika pārrunātas un ieskicētas galvenās problēmas saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu, kā arī izteikti ierosinājumi un priekšlikumi situācijas uzlabošanai.

 

Tikšanās mērķis - aktualizēt risināmos jautājumus un katras iesaistītās puses turpmāko atbildību situācijas uzlabošanā. Sapulces laikā tika pārrunāti jautājumi par iespējamu sētnieku darba pastiprinātu kontroli, kā arī sētnieku trūkumu pilsētā. Sarunā pārrunāja pašu iedzīvotāju neieinteresētību un iniciatīvas trūkumu situācijas risināšanā, par piemēru minot situāciju, kad privātmāju īpašnieki ved savus sadzīves atkritumus uz daudzdzīvokļu māju konteineriem, tādējādi vēl pasliktinot jau esošo situāciju. Sarunas dalībnieki aktualizēja jautājumu par atkritumu izvedēju šoferu atbildību savākt pilnīgi visus atkritumus, arī zemē stāvošos maisiņus, kā arī akcentēja problēmu par precīzu datu trūkumu attiecībā uz iedzīvotāju skaitu daudzdzīvokļu mājās, lai konstruktīvāk varētu plānot nepieciešamo konteineru skaitu.

 

Sarunas laikā tika izteikti arī vairāki priekšlikumi, tai skaitā, veidot atkritumu poligonu, kur par attiecīgu samaksu iespējams nodot atkritumus, kā piemēru minot Siguldas pilsētas pozitīvo praksi, izskanēja priekšlikums iegādāties lielgabarīta konteinerus un kontrolēt, lai visi privātmāju iedzīvotāji slēgtu līgumus par atkritumu izvešanu, tādējādi samazinot iespēju atkritumus mest daudzdzīvokļu māju konteineros. Tāpat tika ierosināts, lai atkritumu apsaimniekotāji sniedz datus par to, cik daudz atkritumu vidēji gadā tiek izvests no katras privātmājas un daudzdzīvokļu mājām Cēsu pilsētā, lai būtu iespējams veikt uzlabojumus atkritumu apsaimniekošanas jomā pilsētā.

 

Tikšanās reizē tika nolemts, ka māju apsaimniekotājiem jāizbūvē un jāierobežo atkritumu laukumi un pastiprināti jākontrolē apkārtne pēc atkritumu izvešanas. Atkritumu apsaimniekotājiem uzdots uzturēt kārtībā konteinerus, savācot arī ap tiem novietotos atkritumu maisiņus. Pašvaldības policijai uzdots kontrolēt privāto māju atkritumu izvešanas līgumus, kā arī turpināt novērot kārtību atkritumu savākšanas punktos. Savukārt pilsētai kopā ar atkritumu apsaimniekotājiem rast iespēju veidot atkritumu laukumus vairākās ielās pilsētā, izskatīt priekšlikumus par lielgabarīta konteineru iegādi un izvietošanu daudzdzīvokļu māju kvartālos, kā arī pārskatīt saistošajos noteikumos paredzētās soda sankcijas attiecībā uz tiem iedzīvotājiem, kas savus atkritumus izmet citā privātīpašuma teritorijā.

 

Pašlaik pilsētas saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā nosaka, ka zemes gabala (ēkas) īpašnieka, vadītāja, nomnieka vai lietotāja pienākumos ietilpst noslēgt līgumu par atkritumu savākšanu, izveidot un uzturēt kārtībā un tīrībā atkritumu tvertņu laukumus un nodrošināt specializētā transportlīdzekļa piekļūšanu atkritumu tvertnēm, kā arī sakopt atkritumu tvertņu laukumus un nodrošināt atkritumu savākšanai nepieciešamo tvertņu skaitu. Šie noteikumi attiecas arī uz daudzdzīvokļu māju īpašniekiem un apsaimniekotājiem. Tāpat saistošie noteikumi paredz, ka atkritumu apsaimniekotāja pienākums ir apgādāt klientus ar atkritumu tvertnēm pietiekamā daudzumā, kā arī nodrošināt atkritumu regulāru izvešanu no atkritumu tvertņu laukumiem un atkritumu vadiem daudzdzīvokļu mājās. Savukārt iedzīvotāju pienākumos ietilpst savākt (ja nepieciešams, arī sašķirot) savus atkritumus un nogādāt tos zemes gabala (ēkas) īpašnieka, valdītāja, nomnieka vai lietotāja norādītajā vietā. Sods par šo noteikumu neievērošanu svārstās 5 – 50 Ls robežās.

 

Tuvākajā laikā sarunas par radušos situāciju turpināsies, kā arī tiks izstrādāts darbības plāns, ar ko iepazīstinās visas iesaistītās puses.

 

Sarunā piedalījās arī pilsētas namu apsaimniekotājs SIA „CDzP”, atkritumu apsaimniekotāj-organizācijas SIA „ZAAO”, SIA „Ragn-Sells” un ielu apsaimniekošanas uzņēmums „Kom-Auto”.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. 4121677;

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv