Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 15.marts  


Atceras Oskaru Kalpaku

Atceras Oskaru Kalpaku

 

   Marts ir pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas mēnesis. Viņa dzimtajā Meirānu pagastā Lubānas novadā un Saldus pusē, kur sadursmē ar vāciešiem pie "Airītēm" krita

1. latviešu atsevišķā bataljona komandieris pulkvedis Oskars Kalpaks, kā arī Rīgā

notika piemiņas pasākumi.

 

"Abos pasākumos lepni plīvoja arī atjaunotais Cēsu rotas karogs," stāsta viens no karoga atjaunošanas iniciatoriem, Cēsu domes deputāts Māris Niklass un uzsver, ka arī turpmāk cēsnieki ar Cēsu rotas karogu piedalīsies Oskaram Kalpakam veltītajos atceres sarīkojumos. Māris Niklass pabija "Airītēs" svinīgajā piemiņas pasākumā un nesa Cēsu rotas karogu. "Kalpaka bataljonā bija četras rotas - Cēsu, Neatkarības, Atsevišķā studentu un Jātnieku. Jau ir atjaunoti Neatkarības un Cēsu rotu karogi, patlaban top Atsevišķās studentu rotas karogs, tiks izgatavots arī Jātnieku eskadrona karogs," stāsta Latvijas Brīvības cīņu izpētes entuziasts, zemessargs Jānis Bahmanis. Viņš kopā ar zemessargu Andreju Jercēnu, filozofu Paulu Stelpu pabija piemiņas sarīkojumā Meirānos. Kopā ar viņiem bija arī Oskara Kalpaka dzimtas pārstāve Denisa Kalpaka.

Visagala kapos svinīgajā pasākumā piedalījās Aizsardzības ministrijas un NBS vadības pārstāvji, zemessargi, karavīri, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un jaunsargi no 212.Varakļānu jaunsargu vienības. Bija sanākuši daudzi meirānieši. "Pie pieminekļa plīvoja viņa bataljona rotu karogi. Pēc piemiņas brīža daudzi gribēja pie karogiem nofotografēties. Visi izteica cerību, ka nākamgad būs atjaunoti visi četri karogi un tie plīvos Kalpaka piemiņai," stāsta Jānis Bahmanis un uzsver, ka godu Brīvības cīņu vadītājam Kalpakam izrādīja arī ģenerāļi Juris Vectirāns un Gundars Ābols.

Sarmīte Feldmane


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv