Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 15.marts  


Cēsu novada domes deputāti pēc sparīgām debatēm nolemj slēgt līgumu ar ZAAO

 Ceturtdien 15.martā Cēsu novada domes sēdē plašākas un emocionālākas debates izraisīja jautājums par atkritumu apsaimniekošanu novadā. Iepriekš domes komitejās bija izvērtēts Ziemeļvidzemes Atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ( ZAAO) investīciju piedāvājums un sagatavots lēmuma projekts par līguma slēgšanu ar ZAAO par atkritumu apsaimniekošanu novadā laika posmā no 2013. līdz 2017.gada nogalei. Līgums paredz, ka maksa par viena atkritumu kubikmetra izvešanu ir Ls 8.20 ( +PVN) un ZAAO šajā laika posmā veiks nopietnas investīcijas uzlabojot atkritumu apsaimniekošanu Cēsu novadā. Paredzēts izbūvēt pazemes atkritumu konteinerus, tostarp arī Cēsu vecpilsētā, nodrošināt Lapsu ielas Eko  laukuma darbu arī svētdienās, īstenot komposta laukuma izbūves projektu, veikt citus uzlabojumus.

  Dienu pirms domes sēdes deputāti saņēma atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „L&T” piedāvājumu noslēgt līgumu uz 5 gadiem, nosakot cenu par vienu kubikmetru Ls 6.70 ( +PVN) kā arī solot 2.gadu laikā veikt investīcijas novada atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras uzlabošanā 120 tūkstošu latu apmērā un nodrošināt ik gadu bezmaksas pakalpojumus trīs tūkstošu latu apmērā. Kā domes sēdē atzina uzņēmuma Biznesa attīstības vadītājs Ingus Vilks, šāds piedāvājums ir īpaša pretim nākšana Cēsu novadam.

  Domes sēdē tika izsludināts pārtraukums un deputāti, aiz slēgtām durvīm, gandrīz stundu apspriedās. Balsojums šajā jautājumā bija visai vienprātīgs, diviem deputātiem atturoties pārējiem balsojot par tika pieņemts lēmums slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar ZAAO.  Kā argumentēja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, ZAAO ir pašvaldību dibināta organizācija, kuras dalībniece ir arī Cēsu novada pašvaldība. Organizācijas dalībnieki ir vienojušies veidot kopēju atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Ziemeļvidzemē un šī vienošanās ir solidāri jāpilda. Savukārt ZAAO valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, pēc deputātu balsojuma, apliecināja, ka uzņēmums, iesniegto investīciju programmu pildīs precīzi un Cēsu novada iedzīvotāji jau šogad varēs novērtēt uzlabojumus atkritumu apsaimniekošanā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists  

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv