Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 15.aprīlis  


Pakalpojums aprūpe mājās reģistrēts sociālo pakalpojumu reģistrā

 

2008.gada 27.martā Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” Aprūpes mājās biroja sniegtais pakalpojums aprūpe mājās reģistrēts Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.78 „Kārtība, kādā sociālo pakalpojumu sniedzējs tiek reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un izslēgts no tā.” Tas nozīmē, ka Aprūpes mājās pakalpojums atbilst MK noteikumos Nr.291 „Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem” noteiktajām prasībām.

Jau 2007.gadā tika izstrādāti un apstiprināti Saistošie noteikumi Nr.10 „Par aprūpes mājās darba organizēšanu un pakalpojuma saņemšanas kārtību Cēsu pilsētā”. No 2007.gada 1.jūlija veiksmīgi darbojas Aprūpes mājās birojs. Aprūpes mājās birojā vadītājas - sociālās darbinieces vadībā strādā 4 aprūpētājas, kuras 2007.gadā pabeigušas apmācības SIA „BUTS” organizētajos kursos „Aprūpētājs”. Varam apgalvot, ka ir attīstīta sistēma, kā, vienojoties ar klientu par nepieciešamā pakalpojuma saturu un apjomu, kas aprakstīts individuālajā aprūpes plānā, nodrošināt aprūpes mājās pakalpojumu Cēsu pilsētas iedzīvotājiem.

Atgādinām, ka Aprūpes mājās pakalpojumu var saņemt ikviena Cēsu pilsētā dzīves vietu deklarējusi persona, tai skaitā bērns invalīds vai persona ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem, kura vecuma vai fiziska rakstura traucējumu dēļ nevar veikt ikdienas mājas darbus un savu personīgo aprūpi un tai nav apgādnieku vai tie objektīvu apstākļu dēļ nespēj sniegt nepieciešamo palīdzību un aprūpi. Bērni invalīdi bezmaksas pagaidu aprūpi mājās var saņemt līdz pat 32 stundām mēnesī, atbilstoši viņu  tuvinieku nodarbinātības un/vai citu objektīvu apstākļu, kā dēļ nav iespējams nodrošināt pietiekamu aprūpi un palīdzību, izvērtējumam.

 Aprūpes mājās pakalpojumā var ietilpt: pārtikas produktu, medikamentu, saimniecības preču piegāde; gultas veļas nomaiņa un nodošana mazgātavā; komunālo un citu maksājumu kārtošana; ģimenes ārsta izsaukšana; preses pasūtīšana; informācijas par pieejamiem pakalpojumiem sniegšana; malkas sanešana;  ūdens ienešana, iznešana; atkritumu iznešana; logu mazgāšana 1 reizi gadā; aprūpējamā pavadīšana 1 stundu garā pastaigā 1 reizi nedēļā; pavadīšana pie ārstiem, uz slimnīcu; palīdzība vannošanā; palīdzība medikamentu lietošanā; fizisko aktivitāšu veicināšana; palīdzību ēdiena gatavošanā, trauku mazgāšana; aprūpējamā personīgās higiēnas nodrošināšana.

Vairāk informācijas par pakalpojuma saņemšanas iespējām uzzināsiet, zvanot pa tālruni 64127743 vai apmeklējot „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūru Bērzaines ielā 18, 2.stāvā P., O., C 8:00-12:00, T.13:00-18:00.

 

 

Informāciju sagatavoja

Sabīne Ozoliņa

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras”

Projektu vadītāja

Tālrunis: 64127890

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv