Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 15.aprīlis  


Cēsīs Rīgas ielā uzlabo satiksmes drošību

Lai uzlabotu satiksmes drošību un ierobežotu autotransporta braukšanas ātrumu pie Rožu laukuma, Cēsīs, Rīgas ielā iepretim 24.namam tika izbūvēts ātrumvalnis.

 

Ņemot vērā intensīvo satiksmi caur Cēsu vecpilsētu, uzsākoties vasaras sezonai, kad pie Rožu laukuma darbu sāks āra kafejnīca un regulāri notiks zaļie tirdziņi, Cēsu pašvaldība nolēma uzstādīt ātrumvalni pirms Rožu laukuma. Tādejādi tiks ierobežots automašīnu ātrums, radot drošākus apstākļus gājējiem un tirgus apmeklētājiem. Tāpat arī tiks mazināti putekļi āra kafejnīcas apkārtnē.

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību, pie pilsētas skolām, bērnudārziem un to pieguļošajās ielās Cēsīs jau izbūvēti vairāki ātrumvaļņi. Tā piemēram, pērn rekonstruētās Festivāla ielas iedzīvotāji atzinīgi novērtējuši izbūvētos „guļošos policistus” krustojumā ar Niniera ielu, kas ved uz Cēsu 3.pirmsskolas izglītības iestādi.

 

 

Par ātrumvaļniemi:

Ātrumvaļņi ir paaugstinājumi uz ceļa (ielas) brauktuves, kas izveidoti no mākslīgiem vai dabīgiem materiāliem - tie ir nevainojamas konstrukcijas inženierbūves, kas rada diskomforta sajūtu iepriekš noteikto ātruma režīmu pārsniegušiem transportlīdzekļu vadītājiem, bet neietekmē citu transportlīdzekļu satiksmi un apkārtējo vidi.

Ātrumvaļņi tiek uzstādīti dzīvojamos kvartālos, pie skolām un bērnudārziem, kā arī citās vietās, kur ir apdraudēta gājēju satiksmes drošība. Pēdējo gadu laikā ātrumvaļņiem tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība kā līdzeklim, ar kura palīdzību rosināt autovadītājus ievērot noteikto braukšanas ātrumu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv