Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 15.aprīlis  


Cēsu jauniešiem dota iespēja praktiski iepazīt savu nākotnes profesiju


15.aprīlī, projekta Keep our brains at home 2 ietvaros uzsākta akcija jauniešiem Pielaiko profesiju un uzņēmumu Cēsīs!. Akcijas laikā Cēsu jauniešiem būs iespēja apmeklēt piecus uzņēmumus un Cēsu novada pašvaldību, lai iepazītos ar aktuālajām profesijām un veiktu praktiskus darba uzdevumus, kas ļautu iepazīt interesējošās profesijas nianses.

 

Akcijas mērķis ir dot jauniešiem iespēju iepazīties ar potenciālajiem darba devējiem, iepazīt profesijas un amatus, kuros var strādāt ar augstāko izglītību Cēsīs, kā arī pārbaudīt savas iemaņas praktiski, tādejādi motivējot jauniešus pēc augstākās izglītības iegūšanas atgriezties, iet praksē un strādāt Cēsīs.

 

„Šī akcija ir unikāla iespēja Cēsu jauniešiem izbaudīt vienkopus to, ko piedāvā Ēnu dienā, uzņēmumu karjeras dienās un vēlāk – studiju praksē. Dalība akcijā palīdzēs paplašināt redzesloku, iegūt noderīgus kontaktus un vēl pirms studiju izvēles pārliecināties, kāda ir reālā situācija darba tirgū un iecerētās profesijas aizkulises,” skaidro Cēsinieku kluba valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve.

 

Akcijā piedalās AS Cēsu Alus un Cēsu novada pašvaldība, kā arī SEB bankas, Parex bankas, Lattelecom BPO un Citrus Solutions Cēsu filiāles. Uzņēmumos varēs „pielaikot” tādas profesijas kā bankas pārvaldnieks, mārketinga vadītājs, dzērienu ražošanas tehnologs, telekomunikāciju inženieris, novada domes priekšsēdētāja vietnieks un citas.  

 

Informācija par akciju pieejama Cēsu skolās. Jaunieši tajā var pieteikties līdz 24.aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu projekta mājas lapā www.cesnieki.lv. Aicināti atsaukties vidusskolas klašu skolēni ne tikai no Cēsīm, bet arī vēsturiskā Cēsu rajona. Akcijas norises datums katrā uzņēmumā tiks izziņots atsevišķi pēc pieteikšanās beigām, atkarībā no interesentu skaita. Vizītes uzņēmumos plānotas maijā.  

 

Vienlaikus ar šo akciju projekta Keep our brains at home 2 komanda ir uzsākusi Cēsu skolu 11.-12.klašu audzēkņu aptauju, lai noskaidrotu, kādi faktori ietekmē Cēsu vidusskolēnu un ģimnāzistu izglītības, karjeras un dzīvesvietas izvēli. Pirmos rezultātus plānots apkopot un publicēt šī gada vasarā, taču rudenī pētījuma ietvaros plānota atsevišķa 12.klašu  pēcaptauja internetā, kuras laikā iecerēts noskaidrot, kā 12.klašu jauniešu nākotnes plāni ir realizējušies un vai tie saskan ar iepriekš iecerēto.

 

Projekta Keep our brains at home 2 autors ir biedrība Cēsinieku klubs. Tas tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi projekta īstenotāja uzskatus, un EK nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas iespējamo izlietojumu.

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Sīkāka informācija:

Gatis Tauriņš

Projekta Keep our brains at home 2 Mediju darba grupas vadītājs

E-pasts: gatis.taurins@gmail.com, Tālrunis: 28303078

 

Zane Siksnāne

Projekta Keep our brains at home 2 koordinatore

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv, Tālrunis: 29480968

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv