Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 15.maijs  


Cēsu Pils kora panākumi Bulgārijā

Cēsu Pils koris atgriežas ar panākumiem no XXXIV starptautiskā Georgi Dimitrova vārdā nosauktā Maija koru konkursa Bulgārijā, kas no 10.-13.maijam norisinājās Varnā.

Konkursa organizācijas komiteja no 27 pieteiktajiem koriem bija izvēlējusies 11 skanīgākos, kas sacentās konkursa finālā. Uz grandiozās skatuves blakus Latvijas karogam, kura centrā lepni dižojās arī Cēsu pilsētas ģerbonis, plīvoja pārējo astoņu konkursa dalībvalstu karogi – ASV, Indonēzijas, Moldāvijas, Ukrainas, Ungārijas, Polijas, Slovākijas un Rumānijas. Varnas konkurss ir viena no 6 spēcīgākajām koru sacensībām Eiropā un kopā ar pārējiem 5 konkursiem (Tūrā Francijā, Tolosā Spānijā, Debrecenā Ungārijā, Mariborā Slovēnijā, Areco Itālijā) apvienojas prestižajā Eiropas Grand Prix konkursu sistēmā.

Iespējams, Melnās jūras viļņu šalkas, saules sakarsētās un apspīdētās sirdis, koristu dziedājumu 11.maija vakarā pārvērta sirsnīgā, muzikāli augstvērtīgā un profesionālā sniegumā, un prominentā starptautiskā žūrija to novērtēja ar augsto III vietu. Nepārspēti palika Ziemeļkentuki universitātes studentu koris (II vieta) un labākais Indonēzijas koris Batavia Madrigal Singers (I vieta).

Konkursā Cēsu Pils koris dziedāja pēc stingriem noteikumiem izvēlētu programmu ar obligāto dziesmu bulgāru valodā, angļu renesanses pārstāvja H.Pērsela skaņdarbu, norvēģu komponista T.Kverno mūsdienu mūziku (diriģente M.Austruma) un brīnišķīgo Ē.Ešenvalda „Aizej, lietiņ” (diriģente E.Konuša). Konkursa noslēguma koncertā, blakus citu laureātu izpildītajiem skaņdarbiem, klausītāju ovācijas izpelnījās arī Pils kora dziedātais I.Ramiņa „Pūt, vējiņi”.

Cēsu Pils koris pateicas CĒSU NOVADA DOMEI, SIA Būvniecības firma „VIRĀŽA”, SIA „ZĀLES” par finansiālu atbalstu. Paldies SIA „CĒSU ALUS” par gardajiem dzērieniem tālajā ceļā, SIA „MELAT-LUX, SIA „Svētavots”.

 

Informāciju sagatavoja:
Vilnis Mellēns
Cēsu Pils kora prezidents
e- pasts: cesiscastlechoir@gmail.com,. 26476866
tel

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv