Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 15.jūnijs  


Cēsīs piemin 1941.gadā cietušos

 

Vakar, 14.jūnijā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā pulcējās vairāk kā 80 represēto, lai godinātu tos, kas neatgriezās no 1941.gada 14.jūnijā no Cēsīm sāktā sāpju ceļa uz Sibīriju. Klātesošie, kuri cietuši no deportācijām dalījās pārdomās un atmiņās par pārciestajām ciešanām un pauda ticību, ka mūsdienās nekas tamlīdzīgs neatkārtosies.

 

Piemiņas pasākums dzelzceļa malā pie akmens ar uzrakstu „Šeit sākās sāpju ceļš 1941.gadā” sākās ar Cēsu Sv.Jāņa lauku ev.lut. draudzes mācītāja Didža Kreicberga vadīto svētbrīdi. Uzrunas teica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, NBS Instruktoru skolas komandiera vietnieks kapteinis Andris Rozītis un Cēsu represēto biedrības vadītāja Dace Jurciņa.

 

Pēc piemiņas pasākuma NBS Instruktoru skolas zālē Priekuļu novada vīru ansamblis represētajiem sniedza koncertu. Lai atzīmētu ieguldījumu, ko snieguši cēsnieki, organizējot represēto piemiņas pasākumus un rūpējoties par vēstures faktu un atmiņu saglabāšanu, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja direktore Dace Tabūne pasniedza Cēsu novada domes priekšsēdētāja atzinību Cēsu represēto biedrības vadītājai Dacei Jurciņai un pateicības represētajiem Ainai Liepiņai un Laimonim Jaukulim.

 

1941.gadā no Cēsīm uz Sibīriju tika izvesti 157 cēsnieki un 25 Cēsu pagasta iedzīvotāji.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv